Aplikatory i kapsułki – topowe produkty do storczyków

O mocnej pozycji storczyków na rynku kwiatów doniczkowych, oczekiwaniach konsumentów i najpopularniejszych produktach rozmawiamy z Dawidem Kosakiewiczem, dyrektorem marketingu w firmie Agrecol

Jakie produkty do pielęgnacji storczyków z oferty firmy Agrecol są obecnie najpopularniejsze?
Agrecol posiada w swojej ofercie szeroką gamę produktów dedykowanych do pielęgnacji storczyków. Mówimy tutaj o nawozach mineralnych, mineral żelach, pałeczkach do storczyków, biohumusach z serii Agrecol Natura, najbardziej znanej formie aplikatorów – Orchid Strong oraz Duo Orchid Strong oraz innowacyjnej, nowej formule kapsułek nawozowych. Wszystkie te produkty zapewniają długie odżywianie roślin, przedłużają kwitnienie, regenerują podłoże, wzmacniają i pobudzają do wzrostu. Cały ten asortyment cieszy się dużym powodzeniem wśród klientów, jednak – jeżeli mielibyśmy wybrać konkretne rozwiązanie będące topem – to z pewnością postawiłbym na aplikatory z serii Strong oraz biodegradowalne kapsułki nawozowe.

Co jest najważniejsze dla konsumentów szukających produktów do storczyków?
Łatwy sposób aplikacji – produkt gotowy do użycia to wymóg współczesnego klienta, który szuka użytecznych, atrakcyjnych i wyróżniających się oryginalnością nowości produktowych. Coraz więcej konsumentów ceni sobie wygodę, intuicyjność oraz komfort użytkowania. Asortyment tego rodzaju z roku na rok dynamicznie zwiększa swój udział w ofercie każdej z naszych marek. Dobrym przykładem są w tym przypadku innowacyjne kapsułki nawozowe. Każda kapsułka to gotowa porcja nawozu zawierającego precyzyjnie dobrane składniki pokarmowe. Wystarczy tylko wyjąć kapsułkę z opakowania zbiorczego, wrzucić do naczynia zawierającego odpowiednią ilość wody, zamieszać, poczekać do rozpuszczenia się folii oraz nawozu i można nawozić rośliny. Zastosowana do produkcji kapsułek folia wodorozpuszczalna jest w pełni biodegradowalna, a w związku z tym bezpieczna dla środowiska oraz nawożonej rośliny.
Jedno wiemy na pewno – oferta musi być elastyczna i dostosowana do potrzeb jak najszerszej grupy klientów – tak, aby każdy z nich mógł znaleźć coś dla siebie i skorzystać z różnych form i rozwiązań w nawożeniu.

Czy storczyki to wciąż najpopularniejsza grupa roślin wśród kwiatów doniczkowych?
Z pewnością storczyk to roślina ciesząca się od lat dużą popularnością. Ich mocna pozycja ugruntowała się na przestrzeni kilku sezonów i jest bardzo stabilna, co widać choćby po przekroju asortymentu dostępnego na rynku dla tego rodzaju kwiatów. Jednak jest też wiele innych kwiatów doniczkowych, które z sezonu na sezon są coraz bardziej popularne albo z dużym potencjałem na przyszłość: dracena, monstera, zamiokulkas, paprocie, różnego rodzaju palmy, fikus, aloes, begonia – można wymieniać różne zestawienia dla jakże różnorodnego klienta.

REKLAMA