Bałtyckie forum producentów torfowych już za nami

W czwartek – 15 września odbyło się Bałtyckie Forum Producentów Torfowych. Podczas wydarzenia uczestnicy wysłuchali  kilku niezwykle interesujących prezentacji.  W wydarzeniu wzięło udział ponad 100 osób

 

Bałtyckie Forum Producentów Torfowych odbyło się w czwartek – 15 września w litewskim Kownie. Udział w nim wzięło ponad 100 osób, w tym przedstawiciele m.in. z Białorusi, Holandii i Niemiec. Na wydarzeniu nie zabrakło również przedstawicieli z Polski. Swoją obecnością podczas Europejskiego spotkania torfowego zaszczycił Józef Kulpiński z firmy Hollas oraz Wojciech Lis, prezes firmy Lasland. Głównym celem forum było przedstawienie stabilności oraz perspektyw branży torfowej. – Wydarzenie obfitowało w szereg prezentacji przedstawicieli z różnych państw. Jedną z nich wygłosił E. Šalna, dyrektor Narodowego Centrum Innowacji i Przedsiębiorczości Politechniki w Kownie na temat najlepszego pomysłu na biznes. Temat przemysłu, sytuacji gospodarczej oraz sytuacji na rynku pracy przybliżył z kolei doradca prezesa SEB Banku dr G. Nausėda. W spotkaniu uczestniczyło ponad 100 osób z różnych państw, co świadczy o szerokim zainteresowaniu tematyką związaną z torfem i nie tylko. Było to niewątpliwie ważne wydarzenie dla przemysłu torfowego, podczas którego firmy mogły przedstawić swoje osiągnięcia. Była to również doskonała okazja do wymiany doświadczeń między przedsiębiorcami i specjalistami z różnych krajów  – mówi Wojciech Lis, prezes firmy Lasland.

 

W tym roku w spotkaniu oprócz producentów uczestniczyli także producenci sprzętu, ekolodzy, oraz przedstawiciele przemysłu.

REKLAMA

MOZE CIĘ ZAINTERESOWAĆ: