Bogaty branżowy program podczas ZIELEŃ TO ŻYCIE

Program tegorocznej Wystawy ZIELEŃ TO ŻYCIE (28-30 sierpnia w Warszawie) puchnie od inspirujących wydarzeń. Organizatorzy Związek Szkółkarzy Polskich i Agencja Promocji Zieleni rozłożyli go na trzy dni tak, by każda z grup odwiedzających targi branżowych gości znalazła coś dla siebie

 

W czwartek, 28 sierpnia (pierwszy dzień targów) w podczas oficjalnego otwarcia ogłoszone zostaną wyniki jedynego w Polsce Konkursu Roślin Nowości i Konkursu Zielony Laur. Także w czwartek spotkają się uczestnicy konferencji Zielone miasto w procesie zmian zajmujący się na co dzień zielenią publiczną. Program dla producentów roślin rozgrywać się będzie przez dwa dni.

W czwartek w ramach cyklu Wiedza dla producentów wysłuchać będzie można prezentacji dotyczących ochrony roślin (również integrowanej), nawożenia, nowych środków unijnych oraz sprzedaży roślin przez internet. Udział jest bezpłatny.

 

W piątek 29 sierpnia odbędzie się seminarium Byliny przyszłości skierowane do producentów roślin – szkółkarzy, ogrodników produkujących rośliny rabatowe i inne ozdobne, a także zainteresowanych sprzedażą tej grupy roślin. W programie asortyment wartościowych gatunków i odmian, tendencje i klucze doboru do naszego rynku i warunków klimatycznych, marketing, zagadnienia produkcyjne – biostymulacja systemów korzeniowych oraz ochrona integrowana. Partnerem seminarium jest firma Florensis, sponsorem Arysta Life Science.

 

Piątkowe popołudnie zarezerwować powinni przedstawiciele handlu ogrodniczego. Od 14.00 rusza bowiem seminarium Centrum ogrodnicze – sprzedawaj więcej z holenderskim ekspertem Rolandem Brand w roli głównej. Również w piątek w kameralnych grupach warsztatowych pracować będą architekci krajobrazu pod kierunkiem brytyjskiego projektanta Chrisa Beardshaw. Spotkanie z tą gwiazdą brytyjskiej sztuki ogrodowej na szerszym forum zaplanowane jest na sobotę 30 sierpnia w ramach Dnia Architekta Krajobrazu. Na piątek i sobotę zaplanowane są również pokazy florystyczne. Ponadto w sobotę odbywać się będą – pokazy ogrodnicze i wykłady skierowane do publiczności.
 

Szczegółowy program branżowy jest już dostępny na stronie www.zielentozycie.pl

REKLAMA
Targi Zieleń to życie