Borówkowy Lasland

W dniach 6 i 8 września w siedzibie firmy Lasland odbyło się Spotkanie Borówkowe 2016. Uczestnicy eventu mogli zwiedzić fabrykę podłoży torfowych oraz ekologiczną plantację borówki amerykańskiej. W wydarzeniu udział wzięli przedstawiciele ,,Biznesu Ogrodniczego”

 

 

Spotkanie Borówkowe 2016 odbyło się w siedzibie firmy Lasland w Grądach koło Gryfic, we wtorek 6 września oraz w czwartek 8 września. W sumie tę miejscowość, w której mieści się torfowisko i zakład produkcyjny, odwiedziło 87 gości. Uczestnicy spotkania zwiedzili torfowiska w Grądach i zapoznali się z nowoczesnymi technologiami wydobycia torfu. – Zadbaliśmy o to, by nasi goście aktywnie spędzili z nami czas, dlatego umożliwiliśmy im zwiedzenie fabryki podłoży torfowych. Ponadto uczestnicy spotkania zapoznali się również z najnowszymi rozwiązaniami technologicznymi w branży torfowej, w tym produkcją włókien drzewnych Ecofibrex, mieli równie okazję obserwować proces frakcjonowania i czyszczenia kory – mówi Jarosław Sieciński, kierownik sprzedaży krajowej w firmie Lasland.  

 

Podczas spotkania swoją prelekcję nt. spółki Lasland oraz asortymentu oferowanego pod marką Kronen, Natura, Torf wygłosił dr Jacek Nowak z Instytutu Ogrodnictwa w Skierniewicach.

Na zakończenie dnia uczestnicy zwiedzili ekologiczną plantację borówki amerykańskiej, gdzie mogli do woli kosztować wielu odmian borówki oraz zasiedli wspólnie do grillowania trwającego aż do późnego wieczora.  

REKLAMA

MOZE CIĘ ZAINTERESOWAĆ: