Cellfast wyróżniony na Arena Design

Niezależne jury Top Design Award, złożone z wybitnych międzynarodowych specjalistów w dziedzinie designu, doceniło system wodny Ergo Line™. Produkt firmy Cellfast został wyróżniony podczas Arena Design – miejsca prezentacji najbardziej aktualnych osiągnięć w dziedzinie wzornictwa przemysłowego

Arena Design to jedyne w Polsce miejsce biznesowych spotkań projektantów i producentów, którzy wyznaczają trendy w dziedzinie wzornictwa przemysłowego. 8. edycja tego wydarzenia odbyła się w dniach 8-11 marca na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich.
Jednym z filarów Arena Design jest konkurs Top Design Award, promujący produkty wyróżniające się pod względem wzornictwa, jakości wykonania oraz funkcjonalności. Laureatów konkursu wybiera jury złożone z międzynarodowych specjalistów w dziedzinie designu, zwracając szczególną uwagę na innowacyjność i ergonomię zgłoszonych produktów. Obradom tego gremium przewodniczyła w tym roku Bogumiła Jung, prezes Stowarzyszenia Projektantów Form Przemysłowych i kierownik Pracowni Designu Inspirującego na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu.

Jury Top Design Award 2016 do finału konkursu zakwalifikowało 29 produktów podzielonych na jedenaście grup tematycznych. W kategorii „Ogród” doceniono system wodny Ergo Line™ firmy Cellfast, wyróżniony za znakomite i konsekwentne wpisanie się w hasło tegorocznej edycji Arena Design: Project-Process-Product. – Arena Design to wydarzenie, które nie tylko w tym roku wyraźnie akcentuje konieczność współpracy producentów i projektantów. Firma Cellfast konsekwentnie podąża tą drogą – mówi Rafał Słabik, dyrektor ds. marketingu i sprzedaży w firmie Cellfast. – W ciągu kilku ostatnich lat mocniej jednak postawiliśmy na design, a efektem współpracy Cellfast Design Group i studia projektowego Kabo & Pydo było wprowadzenie na rynek nowych, innowacyjnych produktów, wyróżniających się na rynku pod względem wzornictwa przemysłowego. Dzięki takim działaniom design nie jest sztuką dla sztuki, ale strategią rozwoju, pozwalającą polskim firmom budować wysoką pozycję na rynku międzynarodowym – dodaje Rafał Słabik.
 

REKLAMA