Centrum Ogrodnicze Daglezja

Województwo śląskie pod względem liczby centrów ogrodniczych nie jest liderem w branży. Mimo to jednak znajdują się tu placówki, których dynamiczny rozwój i siła oddziaływania zasługują na uwagę. Jednym z przykładów może być Centrum Ogrodnicze Daglezja w Zawierciu

 

Tekst: Ilona Rosiak

 

Centrum ogrodnicze, centrum kamienia i kostki brukowej, usługi projektowania i urządzania ogrodów, minizoo – wszystkie te elementy tworzą spójną całość pod wdzięcznie brzmiącą nazwą „Daglezja”. Właścicielami kompleksu są Małgorzata i Artur Dziewiccy, którzy pierwsze kroki w prowadzeniu centrum ogrodniczego stawiali 15 lat temu. – Od 1993 roku rozwijamy się nieustannie – mówi Małgorzata Dziewicka. – Początki firmy związane były wyłącznie z działem usług, jednak już po dwóch latach powstał niewielki punkt sprzedaży roślin. W dalszym ciągu rośliny są dla nas najważniejsze, jednak rozwijamy też nietypową dla centrów ogrodniczych kategorię kamienia i kostki brukowej – precyzuje właścicielka. 14 sierpnia 2010 roku odbyło się uroczyste otwarcie nowej hali sprzedażowej o powierzchni 1600 m2.

 

Pod dachem
W Centrum Ogrodniczym Daglezja znajduje się łącznie 2035 m2 zadaszonej powierzchni, na której wyeksponowanych jest blisko 25 tys. pozycji asortymentowych. Poza standardową ofertą ogrodniczą mieści się tu dział mebli ogrodowych i figur oraz dział dekoracji z dużym wyborem kwiatów sztucznych. Na szczególną uwagę zasługuje jednak dział zoologiczny, a w nim bogata galanteria zwierzęca, karmy, przekąski i akwarystyka. – Zoologia jest nowym kierunkiem, który z powodzeniem rozwijamy – podkreśla Małgorzata Dziewicka. – Wciąż jeszcze mamy wiele do zrobienia w tym temacie, ale dziś już wiem, że inwestycja była właściwa – dodaje.

W centrum ogrodniczym nie brak również sprzętu mechanicznego, takiego jak kosiarki i podkaszarki. W ramach tego działu funkcjonuje serwis, a jego niewątpliwymi atutami są profesjonalna kadra i kompleksowa obsługa. Warto wspomnieć o szerokim asortymencie artykułów z pogranicza rolnictwa i budownictwa, cieszącym się dużym zainteresowaniem wśród mieszkańców okolicznych miast i wsi.

 

Pod chmurką
Centrum Ogrodnicze Daglezja to również sposób na spędzanie wolnego czasu z dziećmi. Dla nich właśnie stworzono plac zabaw i minizoo.

Dorośli w tym czasie mogą zapoznać się z ofertą roślinną zaprezentowaną na placu nieopodal. Znajdą tu szeroki wybór materiału roślinnego pozyskanego od renomowanych szkółkarzy. Ułożenie roślin w formie półkolistych alejek ułatwia klientom dostęp do wszystkich produktów. Eksponowanie roślin w ciekawych kompozycjach może stać się inspiracją dla klientów do własnych koncepcji projektowych.

 

Praktycznym rozwiązaniem jest wygospodarowanie osobnej przestrzeni dedykowanej sprzedaży podłoży. Dzięki zadaszonemu tunelowi produkty o większych gabarytach nie są narażone na niekorzystne czynniki atmosferyczne.

 

Usługi
Na terenie Centrum Ogrodniczego Daglezja mieści się dział „Centrum kamienia”. Poza sprzedażą kostki brukowej, płyt ogrodowych, brukowych, chodnikowych i tarasowych, kamieni posadzkowych, obrzeży oraz gazonów firma oferuje pomoc w tworzeniu aranżacji brukarskich. Doświadczeni projektanci uwzględniają w swych koncepcjach wizje nawet najbardziej wymagających klientów, sugerują odpowiednie rozwiązania, dobierają materiały, proponują wzory ułożeń, a przede wszystkim organizują ich realizację.

Podobne usługi firma świadczy w zakresie projektowania i zakładania ogrodów. Gwarancją sukcesu może być doświadczenie właścicieli Daglezji – wykształconych ogrodników, którzy mieli praktyki w Wielkiej Brytanii i regularnie odwiedzają ogrody w Holandii i Niemczech. Po uzgodnieniach architekci umawiają się na bezpłatną wizytę w terenie, podczas której przeprowadzane są pomiary i dokumentacja fotograficzna. Po przedstawieniu koncepcji, zakresu i terminu prac oraz kosztorysu wstępnego podpisywana jest umowa. Prowadzone przez Daglezję prace i wykorzystane do nich materiały objęte są 12-miesięczną gwarancją.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

REKLAMA

MOZE CIĘ ZAINTERESOWAĆ: