Chemia Białystok przejmuje Incofer Garden

Hurtownia ogrodnicza Incofer Garden i firma Chemia Białystok łączą siły. Celem współpracy jest stworzenie komplementarnej oferty dla ogrodnika hobbysty

Współpraca między PHCH Chemia Białystok a Incofer Garden trwa od kilku lat. Andrzej Malinowski, prezes zarządu firmy Chemia Białystok, przyznaje, że decyzja o jej zacieśnieniu jest efektem rosnącego zainteresowania produktami adresowanymi do ogrodników. – W naszym asortymencie są przede wszystkim materiały wykończenia wnętrz dla budownictwa, ale także produkty, które można wykorzystywać w ogrodzie, np. impregnaty do drewna lub bejce. Z roku na rok sprzedawały się coraz lepiej, notowaliśmy 50-100% wzrosty sprzedaży. Zdecydowaliśmy więc, by przejąć hurtownię Incofer Garden i dotrzeć w ten sposób do szerszego grona klientów. Jej właściciel, Marek Dudko, zbudował już dużą sieć dystrybucji. Chcemy wykorzystać jego doświadczenie i czerpać obopólną korzyść ze współpracy – wyjaśnia Andrzej Malinowski.

     Szyld Chemii Białystok pojawi się na hurtowni od początku marca. Przejęcie nie spowoduje zmian w dystrybucji artykułów ogrodniczych. – Poszerzeniu ulegnie oferta, zapewnimy też naszym klientom lepszy serwis, krótszy czas oczekiwania w realizacji zamówień, niższe ceny i świeży towar. Dotychczas mieliśmy w swojej ofercie przede wszystkim nawozy i środki ochrony roślin. Od marca zwiększymy portfolio głównie ciężkich narzędzi ogrodniczych i impregnatów do drewna – zapowiada Marek Dudko.

 

REKLAMA