Czym zaskoczy nas STIGA w 2022?

Osoby pielęgnujące ogród coraz częściej wykorzystują narzędzia o wysokim stopniu zaawansowania technologicznego, projektowane w duchu zrównoważonego rozwoju – tak, aby ich stosowanie nie wpływało w negatywny sposób na naszą planetę. W odpowiedzi na te oczekiwania STIGA przygotowała na sezon 2022 wiele inspirujących nowości

Najważniejszy trend ostatnich lat to wzrost popularności urządzeń zasilanych akumulatorowo, które stopniowo wypierają z rynku maszyny spalinowe i te zasilane sieciowo. Rozwiązania te oferują najlepszą kombinację wygody, użyteczności, a przy okazji nie hałasują i nie generują spalin. Pozwalają dbać o nasze najbliższe sąsiedztwo, a w globalnej skali także ekologię całej planety.
Jeden akumulator, wiele zastosowań
Kilka ładowarek do różnych narzędzi i akumulatory, które rozładowują się najczęściej wtedy, kiedy właśnie są potrzebne – to problem wielu konsumentów. Ale nie tych, którzy korzystają z urządzeń STIGA! A wszystko to dzięki systemowi wymiennych akumulatorów ePower, które zasilają wszystkie urządzenia z danej serii, a nawet są kompatybilne pomiędzy wybranymi seriami.
Autonomiczne koszenie
Wszyscy chcielibyśmy mieć piękny trawnik, ale większość z nas nie przepada za jego pielęgnacją. STIGA doskonale rozumie ten dylemat, dlatego stworzyła jedną z największych innowacji w branży ogrodniczej – w pełni autonomicznego robota koszącego Stig-A. Ten robot jest w stanie skosić trawnik w ciągu zaledwie dwóch sesji koszenia. Stig-A nie potrzebuje przewodów i skomplikowanej instalacji. Jego konfiguracja jest dziecinnie prosta, a dokładność nawigacji niespotykana – margines błędu wynosi 1-4 cm. Wszelkie zmiany w układzie ogrodu – dodanie patio czy rabaty – to żaden problem: wystarczy zaznaczyć ten obszar w aplikacji i gotowe. Koszenie jeszcze nigdy nie było tak proste, dokładne, ciche i bezemisyjne.
Traktor na miarę naszych możliwości
Są jednak tacy, którzy nad automatyzację przedkładają przyjemność z koszenia. Dla nich STIGA przygotowała w pełni elektryczny traktor ogrodowy zasilany czterema wymiennymi akumulatorami ePower, którymi można zasilić inne urządzenia STIGA zasilane akumulatorami 48V. STIGA Swift jest niesamowicie łatwy w obsłudze i przechowywaniu. Wąskie przejazdy czy nawet przejazd przez furtkę czy drzwi nie stanowią dla niego problemu. Drugą nowością, również z zasilaniem akumulatorowym, jest model STIGA Gyro. Wyróżnia się niespotykaną dotychczas wydajnością na jednym ładowaniu, świetną widocznością obszaru roboczego, ekstremalnie prostą obsługą i innowacyjnym designem.
Dla tradycjonalistów z technologicznym zacięciem
Kosiarki do trawy uznawane są za kategorię najmniej innowacyjną. To nieprawda. Udowadnia to STIGA, zmieniając oblicze kosiarek i wprowadzając poziom innowacji, jakiego do tej pory nie widziano. Nowa kierownica STIGA Fulcrum rozwiązuje problemy z montażem, przechowywaniem i dotarciem w trudne miejsca.
STIGA Edge to z kolei jedyna kosiarka na rynku posiadająca ruchomy agregat tnący. Można go wysunąć nawet poza obrys kół, jednocześnie odchylając uchwyt w przeciwną stronę. Dzięki temu bez problemu można skosić obrzeża i miejsca dotąd niedostępne.
Nowością do mniejszych trawników jest STIGA Aero, pierwsza kosiarka akumulatorowa, która unosi się nad ziemią. Nie posiada kół, nie posiada też kabla, dzięki czemu praca tym urządzeniem jest bardzo łatwa, lekka i bezpieczna.

REKLAMA

MOZE CIĘ ZAINTERESOWAĆ: