Do zobaczenia na GARDENII!

Już tylko kilka dni pozostało do największych w Polsce targów ogrodniczych – GARDENIA, które w dniach od 27 lutego do 1 marca odbędą się w Poznaniu. Targi są okazją do zapoznania się z nowościami, które już na wiosnę pojawią się rynku

Ponad 500 wystawców, blisko 600 marek i produktów z 17 krajów świata pokażą na targach to, co mają w swojej ofercie najlepszego: nowe odmiany kwiatów i roślin, narzędzia do pracy w ogrodzie, ale także środki ochrony roślin czy małą architekturę ogrodową. Na zwiedzających – i to zarówno profesjonalistów, jak i hobbystów ogrodnictwa – czeka całe mnóstwo atrakcji, pokazów, wykładów i konkursów. Przez wszystkie targowe dni będzie można także zrobić zakupy na kiermaszu roślin.

Zapraszamy do zapoznania się z programem wydarzeń:

 „KREATYWNE PODWÓRKO” – to nowe spojrzenie na publiczne przestrzenie miejskie, pomysł na połączenie funkcji rekreacyjnej i użytkowej z zielenią i designem. „Kreatywne podwórko” to próba pokazania, jak poprzez wprowadzenie prostych elementów można stworzyć przyjazną przestrzeń publiczną, która pozytywnie wpływa na samopoczucie jej użytkowników. Współczesne przestrzenie publiczne miast stanowią duże wyzwanie dla projektantów. Mieszkańcy czują potrzebę kontaktu z naturą, a  jednocześnie nie chcą szukać jej zbyt daleko. „Kreatywne podwórko” to niebanalna propozycja dla współczesnych przestrzeni miejskich, która dostępna jest dla zwiedzających podczas trwania targów GARDENIA i BUDMA.

ZARZĄDZANIE BIZNESEM OGRODNICZYM Z GŁOWĄ – podczas pierwszego dnia targów GARDENIA odbędzie się szkolenie dedykowane pracownikom centrów ogrodniczych dotyczące współpracy z trudnym klientem. W tym samym dniu odbędą się również szkolenia dla właścicieli i menedżerów centrów ogrodniczych. Pierwsze z nich, związane z metodami zarządzania ryzykiem walutowym, zostanie poprowadzone przez Tomasza Butkiewicza z firmy Igoria Trade SA.  Podczas spotkania zostaną poruszone praktyczne aspekty i możliwości obniżenia kosztów transakcji walutowych, uzyskiwania dobrego kursu i zabezpieczania się przed gwałtownymi wahaniami kursowymi.
Drugie szkolenie będzie dotyczyło optymalizacji cen i marży. Wiedzą i doświadczeniem w tym zakresie podzieli się Maciej Kroenke, dyrektor firmy Fern Partners sp. z o.o., która specjalizuje się w doradzaniu klientom biznesowym w zakresie optymalizacji cen i marży.

KONKURS „ZIELEŃ W MIEŚCIE” – podczas tegorocznych targów GARDENIA odbędzie się już VI edycja konkursu „ZIELEŃ W MIEŚCIE”. W tym roku architekci krajobrazu, projektanci terenów zieleni, a także studenci kształcący się na tych kierunkach będą mogli sprawdzić swoją wiedzę oraz kreatywność prezentując projekt zagospodarowania terenu rekreacyjnego w miejscowości Chludowo w gminie Suchy Las.

KONKURS „ARANŻACJE – INSPIRACJE” – aranżacja ogrodu to nie lada wyzwanie. Liczy się nie tylko zaprojektowanie przestrzeni, która będzie spełniać oczekiwania użytkowników, ale również odpowiednie zaplanowanie rabat i dobór atrakcyjnych dodatków, które nadadzą stylu zielonemu otoczeniu. Z takim wyzwaniem zmierzą się uczestnicy konkursu na najlepszą aranżację ogrodową, który odbędzie się podczas targów GARDENIA 2014.


SEMINARIUM  MIEJSKIE „SZTUKA OGRODOWA” – jak kształtować krajobraz miasta? Jak osiągnąć równowagę pomiędzy zabudową ulic a ludzką potrzebą kontaktu z naturą? Jak kreować zielone tło dla budynków, by spełniało ono walory estetyczne oraz użytkowe? Odpowiedzi szukać można właśnie podczas wydarzenia.
 

WARSZTATY „Ogród marzeń tworzony z pasją” – spotkanie dedykowane jest wszystkim tym, którzy chcą poznać odpowiedź na wszelkie nurtujące pytania związane z ogrodem, balkonem, tarasem a nawet domowym parapetem. W roli prowadzącego – Marek Jezierski, współtwórca popularnego „Roku w Ogrodzie” oraz programu „Zapraszam na Kawę” emitowanego w TVP Regionalnej. W roli uczestników – wszyscy ci, który chcą tworzyć z pasją swój ogród marzeń. W roli organizatorów wystąpią firmy Bayer, COMPO, Fiskars, Marolex, Plantpol i Vilmorin Garden.

WARSZTATY  „Ogród na poziomie” – na jakim poziomie chcemy żyć? Na jak najwyższym! A na jakim poziomie ma być nasz ogród? Co to za pytanie… Czy ogród na poziomie to ogród drogi czy tani? Czy wolimy ogrody jedno- czy wielopoziomowe? Właśnie na takie pytania będzie można znaleźć odpowiedź podczas warsztatów.
 

SPOTKANIE PRZEDSTAWICIELI STOWARZYSZEŃ BRANŻOWYCH – na spotkaniu zostaną poruszone tematy możliwości wypracowania form wspierania własnych i wspólnych inicjatyw oraz zwiększenie wpływu branży na działania legislacyjne.
 

POGOTOWIE PROJEKTOWE – kto z nas nie marzy o pięknym ogrodzie, który wzbudzi zachwyt rodziny i przyjaciół? Podczas targów GARDENIA każdy będzie miał możliwość zaprojektowania swojego wymarzonego ogrodu. Specjaliści z Katedry Terenów Zieleni i Architektury Krajobrazu Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu pomogą nakreślić jego wymarzony kształt w ramach Pogotowia Projektowego.

GRAJ W ZIELONE – gra polega na tym, aby zwiedzający odwiedzili w jak najkrótszym czasie wybrane stoiska firm, zbierając jednocześnie punkty na specjalnej karcie konkursowej.
 

TURNIEJ OGRODNICZY „Zostań ekspertem ogrodnictwa” – kochasz swój ogród, a uprawa roślin nie ma przed Tobą tajemnic? Jesteś pasjonatem ogrodnictwa? Weź udział w turnieju, odpowiedz na pytania dotyczące ogrodnictwa, wykaż się praktycznymi umiejętnościami i wygraj cenne nagrody!

MAGIA ROŚLIN „WIERZENIA DAWNIEJ I DZIŚ” – dlaczego czosnek odstrasza wampiry, a jemioła jest ulubioną rośliną zakochanych? O tym m.in. będzie prelekcja prowadzona przez Michała Mazika.

Więcej informacji na stronie: www.gardenia.mtp.pl

REKLAMA

MOZE CIĘ ZAINTERESOWAĆ: