Dobry przykład – Rol-Pest w Żołędowie

Choć początki tej placówki okupione były ciężką pracą całego zespołu, dziś nikt nie ma wątpliwości, że było warto

 

Tekst: Ilona Rosiak

 

Jak powinno wyglądać dobrze zorganizowane centrum ogrodnicze? Na to pytanie trudno odpowiedzieć w paru zdaniach. Można jednak wskazać kilka sprawdzonych rozwiązań, które w swoim obiekcie zastosowała Anna Wadych, właścicielka Centrum Ogrodniczego Rol-Pest w Żołędowie.

Na obszarze 6 tys. m2, z czego 3 tys. metrów zabudowane zostało belgijską konstrukcją firmy Deforche, odbywa się całoroczna sprzedaż ponad 30 tys. pozycji asortymentowych, w obrębie których panuje olbrzymia rotacja. Obiekt utrzymany jest w niecodziennej – jak dla centrów ogrodniczych – różowo-niebieskiej kolorystyce. W tych barwach występują również stroje dla pracowników oraz tablice informacyjne. Każdy z działów jest wyraźnie oznaczony wiszącymi banerami, co ułatwia klientom poruszanie się po obiekcie, podobnie jak przestrzenie między regałami dostosowane do szerokości wózków zakupowych. W wyjątkową atmosferę zakupów wprowadza muzyka klasyczna, która rozbrzmiewa w całym centrum ogrodniczym. Pierwsze wrażenie po wejściu do środka przywodzi na myśl zieloną oazę z wyraźnie dominującym akcentem roślinnym. Placówka bowiem specjalizuje się w sprzedaży roślin domowych i ogrodowych, których obroty stanowią 30 proc. globalnego utargu w skali roku.

 

Wskazując na atuty prezentowanego obiektu, nie należy zapominać o jego lokalizacji. Placówka jest bowiem usytuowana przy głównej trasie z Bydgoszczy do Gdańska. Dzięki temu do centrum trafia spora liczba klientów przejezdnych, a także mieszkańców okolicznych osiedli domów jednorodzinnych. Stałymi klientami Centrum Ogrodniczego Rol-Pest są również bydgoszczanie i torunianie. Najbardziej atrakcyjny jest dla nich dział decor z niezliczoną liczbą donic, ceramicznych
dekoracji, świec, tekstyliów i wyrobów ze szkła. Równie popularny jest dział BBQ wraz z grillami, akcesoriami do grillowania oraz meblami ogrodowymi. Na uwagę zasługuje także profesjonalnie urządzony kącik zoologiczny wraz z akwarystyką. Jak w każdym centrum ogrodniczym, także i tu, nie brakuje działu z nawozami i środkami ochrony roślin, narzędziami i podłożami. W Centrum Ogrodniczym Rol-Pest zaopatrzyć się można również w elementy małej architektury.

 

Dobór asortymentu oparty jest nie tylko na badaniach preferencji konsumentów, ale i na dogłębnej analizie rotacji produktów. – Na podstawie tych wyników mogę podjąć decyzję w sprawie zatowarowania bądź zwiększenia powierzchni działu produktów o największym potencjale – podkreśla Anna Wadych.

Dzięki nowoczesnemu podejściu do biznesu i właściwym technikom zarządzania właścicielce placówki udaje się utrzymać ład i porządek na terenie całego obiektu. Harmonia panuje i wśród personelu, któremu pani Anna przypisuje lwią część sukcesu. – O powodzeniu tego miejsca zadecydowali pracownicy – pełni pasji, oddania i chęci – stwierdza Anna Wadych. – Każdy z nich jest odpowiedzialny za konkretny dział i w pełni decyduje o jego ostatecznym kształcie. Wiedzę na temat prowadzenia własnej firmy właścicielka czerpie z wieloletniego doświadczenia, cennych wskazówek konsumentów, a przede wszystkim licznych szkoleń, z których korzystają również pracownicy.

Choć Centrum Ogrodnicze Rol-Pest bliskie jest ideałowi, to jednak pani Anna wciąż pracuje nad aranżacją obiektu, komponowaniem oferty satysfakcjonującej klientów i proponowaniem nowych rozwiązań. Doceniają to klienci, którzy na zakupy do Żołędowa przyjeżdżają niemalże z całego kraju. Szczególnie chwalą sobie szeroki wybór produktów nie tylko do ogrodu oraz wyjątkową atmosferę miejsca.

 

 

 

REKLAMA

MOZE CIĘ ZAINTERESOWAĆ: