Doskonały początek sezonu

W pierwszym tygodniu marca 2019  sprzedaż roślin w angielskich centrach ogrodniczych wzrosła o 456% w stosunku do 2018 r.

W ub.r. w pierwszym tygodniu marca pogoda nie sprzyjała sprzedaży w  centrach ogrodniczych w Wielkiej Brytanii, ogromne wahania temperatur spowodowały, że sprzedaż roślin znacząco spadła, notując najgorszy wynik w historii. Tegoroczny początek marca był za to wyjątkowo udany. Jeśli chodzi o sprzedaż roślin, to w porównaniu do ub.r. wzrosła ona o ponad 450%, a ogólny wzrost sprzedaży w przypadku wszystkich produktów przekroczył 200%.
Porównania z ubiegłym rokiem, choć spektakularne, nie są najlepsze do  pokazania rzeczywistych wskazań sprzedaży, ale jeśli porównamy pierwszy tydzień marca w ciągu ostatnich 8 lat, to 2019 mieści się w granicach 2% najlepszych wyników, ostatni tak dobry wynik odnotowano w 2012 r.

Najlepiej sprzedające się  produkty w porównaniu do tego samego tygodnia w zeszłym roku (9. tydzień): produkty ogrodowe – wzrost o 197%; podłoża – wzrost 457%; produkty dla dzikich ptaków – wzrost o 27%; indeks wszystkich roślin – wzrost o 459%; indeks wszystkich produktów – wzrost o 202%.

REKLAMA
Targi Zieleń to życie