Wiosenne przebudzenie!

Kolejne spotkania w ramach tegorocznej trasy RWO  za nami. Tym razem weekend 8. i 9. marca przedstawiciele firm KRONEN, Agrecol, RAMP i Kwazar wraz z Witoldem Czuksanowem spędzili w centrach ogrodniczych w Kłodzku

Marcowa pogoda w tym roku jak zwykle trochę kaprysi, ale jest ciepło, więc zachęca do prac ogrodniczych. W ogrodach już królują przebiśniegi, oczary i krokusy. Kwitną wierzby i leszczyny. Centra ogrodnicze zaczęli masowo odwiedzać klienci poszukujący bratków, stokrotek i prymul. Słowem: wiele wskazuje na to, że sezon wiosenny się rozpoczął! To pierwsze wnioski, które nasuwają się po zakończonych właśnie Rodzinnych Warsztatach Ogrodniczych, które 8. i 9. marca odbyły się w Kłodzku, gdzie lokalnym partnerem było tradycyjnie Centrum Ogrodnicze PSK Agra. Zaplanowano dwa naprawdę różne spotkania i trudno orzec które ważniejsze… Podczas pierwszego zainwestowaliśmy w rozwój i przyszłość naszego ogrodnictwa amatorskiego. To były zajęcia z dziećmi z kłodzkich podstawówek.  Były opowiadania o roślinach, warsztaty rozpoznawania ziół, quizy ogrodnicze z nagrodami.  Emocji nie brakowało, a i uśmiechów również, ponieważ każdy uczestnik opuszczał sale zajęć z młodą truskawką. Dla niektórych uczniów była to pierwsza własnoręcznie posadzona roślina ogrodowa. W sobotę odzyskaliśmy właściwy rytm naszych typowych Warsztatów, których uczestnikami są klienci centrów Ogrodniczych. Padało sporo pytań o właściwą pielęgnację roślin, o cięcie, ochronę, pierwsze opryski i nawożenie. Edukacji nigdy dość, dlatego każdy uczestnik został obdarowany książeczką o podłożach ogrodniczych przygotowaną przez KRONEN i poradnikiem ochroniarski Agrecolu. Opryskiwacze Kwazar i narzędzia Ramp sprawdzaliśmy w działaniu, podczas sadzenia roślin i prezentacji. To co praktycznie robimy, zapamiętujemy najlepiej – podsumowuje Witold Czuksanow, prowadzący akcję.

Rodzinne Warsztaty Ogrodnicze to cykl zajęć edukacyjno-promocyjnych zaplanowanych wiosną 2019 w wybranych centrach ogrodniczych w całej Polsce przez firmy: KRONEN, AGRECOL, RAMP i KWAZAR, a prowadzonych przez Witolda Czuksanowa.

Zaproszenia na kolejne wydarzenia na trasie #RWO2019 znajdują się na profilach  FB organizatorów trasy. Najbliższe są zaplanowane 21-23.03.2019 w centrach ogrodniczych Wielkopolski i w woj. łódzkim.

REKLAMA

MOZE CIĘ ZAINTERESOWAĆ: