IMP ESSEN – laureaci konkursu roślinnych nowości

Już po raz 36 w niemieckim mieście Essen odbyły się Targi ogrodnicze uznawane za jedne z najważniejszych wydarzeń w sektorze roślin ozdobnych na świecie. Najbardziej wyczekiwanym punktem programu już od 11 lat jest konkurs roślinnych nowości, który został zainicjowany przez Centralne Stowarzyszenie Ogrodników (ZVG). W tym roku aż 33 wystawców zgłosiło  w sumie 62 innowacje w ośmiu kategoriach. Rośliny zostały nagrodzone  w sześciu z ośmiu kategorii.

 

W kategorii „Roślina balkonowa ” zwyciężyła  Szałwia – Salvia x hybrida „Mysty”

Odmiana doceniona za niesamowicie intensywnie niebieskie, duże kwiaty. Dzięki swojej naturalnej kompaktowości i jednolitości wzrostu, jest równie odpowiednia do donic oraz do skrzynek balkonowych.

 

W kategorii  Kwitnąca roślina domowa doceniono –  Kalanchoe Interspecific Hybrid Queen® ElseFlowers 'Dean’

Wspaniałe dwukolorowe kwiaty. Urocza, łatwa w pielęgnacji roślina, która idealnie pasuje do retrostylu. Kwiaty są bardzo trwałe, kwitną przez cały rok.

 

W kategorii „Kwiaty cięte” – wygrała  Knuda Jepsena  – Kalanchoe Interspecific Hybrid Queen® CutFlowers „Smiling Yellow Meadow”

Wspaniały żółty kolor. Niewysoka roślina ze stabilnymi łodygami nadaje się nie tylko do tworzenia wspaniałych bukietów. Długa żywotność kwitnienia. Jest dostępna przez cały rok.

 

W kategorii „Krzewy” – ostrokrzew   Ilex x meserveae 'Monnieves’

Naturalnie zwarta odmiana. Bardzo atrakcyjne zielone liście połyskujące w niebieskim odcieniu, który w zimie zmienia kolor na czerwony.  Odpowiedni dla małych ogrodów, na  małe żywopłoty. Mrozoodporna i bardzo łatwa w uprawie

 

W kategorii „byliny” jury wyróżniło „Snow” Bergenia cordifolia Crystal „

Czyste, śnieżnobiałe kwiaty, które nie zmieniają  koloru nawet w końcowej fazie kwitnienia. Czerwone łodygi i zdrowe liście wyróżniają tę odmianę.

 

W kategorii „Wiosenna roślina kwitnąca” Pericallis x Hybride Senetti ®

Specjalna biała odmiana, z bardzo dużymi kwiatami, dużą ilością kwiatów i długim okresem kwitnienia, od końca marca do czerwca. Ma kompaktowy wzrost.

REKLAMA

MOZE CIĘ ZAINTERESOWAĆ: