Innowacje IPM Essen 2015

IPM ESSEN jest najważniejszym miejscem spotkań międzynarodowej branży szkółkarskiej, premierę mają tu zupełnie nowe odmiany roślin z całego świata, na długo zanim można je kupić w centrach ogrodniczych

Od 2008 r. najnowsze innowacje roślinne są prezentowane i nagradzane podczas targów IPM ESSEN. W tegorocznej edycji aż 40 wystawców przedstawiło łącznie 65 innowacji w 8 kategoriach: kwitnących i zielonych roślin pokojowych, roślin kwitnących wiosną, roślin rabatowych i balkonowych, kwiatów ciętych, bylin, roślin drzewiastych i roślin hodowanych w donicach.

Targi IPM ESSEN stanowią idealną platformę do wymiany poglądów o efektywnych strategiach służących podniesieniu znaczenia roślin. Wymagania konsumentów rosną. Hodowla i produkcja muszą sprostać zadaniu wprowadzania nowości na rynek. Nieznane dotychczas kolory i kształty lub ulepszone cechy odnoszące się do odporności na choroby i miejsca, w którym rośliny mają rosnąć, to dla klienta odczuwalne korzyści. A na tle historii kryjącej się za rośliną produkt staje się lepiej rozpoznawalny. Przedstawiamy tegorocznych zwycięzców konkursu w Essen.
 

REKLAMA
Targi Zieleń to życie