Intensywny weekend z #RWO

Kolejne trzy intensywne dni z Rodzinnymi Warsztatami Ogrodniczymi za nami. Od czwartku do soboty przedstawiciele firm Kronen, Agrecol, RAMP i Kwazar wraz z Witoldem Czuksanowem odwiedzili centrum ogrodnicze BARTEX w Grudziądzu GEDAM  oraz  TREDER w Bytowie

 

Pomysłodawcą RWO jest firma Kronen, która zaprosiła do współpracy firmy Agrecol, Ramp oraz Kwazar. Patronem medialnym jest „Biznes Ogrodniczy”. Rodzinne Warsztaty Ogrodnicze to eventy edukacyjne, które odbywają się w centrach ogrodniczych w całej Polsce. Każdy ma inny temat przewodni. Celem warsztatów jest promowanie ogrodnictwa, zachęcanie miłośników zieleni, młodych adeptów i początkujących ogrodników do wspólnego sadzenia roślin, nauki i zabawy. – Tym razem na poszukiwanie wiosny oraz na spotkanie ogrodników przebudzonych z zimowego letargu wybraliśmy się na północ kraju. Trasa wiodła przez Centrum Ogrodnicze BARTEX w Grudziądzu (5.04), GEDAM w Stężycy (6.04), oraz Centrum Ogrodnicze TREDER w Bytowie (7.04) i można o niej napisać tyle, że kwiecień, to jednak plecień. Na szczęście wtedy, gdy powiało z północy, udawało się nadrabiać ciepłą atmosferą i zapałem początkujących ogrodników. O kwiaty raczej się nie martwiliśmy, ponieważ mamy wciąż okres, w którym zarówno w skrzynkach, jak i donicach, a przede wszystkim na rabatach, dominują bratki. Wszystkie prymule, stokrotki, a nawet wiosenne byliny, które tu i ówdzie zaczynają się już pojawiać, tym razem jedynie dzielnie im sekundowały. Sądzimy, że to dobrze, ponieważ nasze zajęcia, to jednak głównie lekcje dla początkujących, a od tego co najprostsze w uprawie, nie grymasi i wybacza prawie wszystkie ogrodnicze błędy, czyli od bratków właśnie, powinno się rozpoczynać przygodę z ogrodnictwem. Bo niezależnie od tego, czy uczestnik RWO ma lat 5, czy 55, a może nawet i więcej, tę przygodę zawsze rozpocząć warto. Do startu jak zwykle zagrzewali pracownicy i właściciele partnerskich centrów ogrodniczych oraz organizatorzy #RWO2018 – podsumowuje Witold Czuksanow, prowadzący akcję.

Rodzinne Warsztaty Ogrodnicze to marka, która ma doskonałą renomę, ale co więcej także realne przełożenie na prowadzenie efektywnego biznesu w sklepach. Tej wiosny Rodzinne Warsztaty Ogrodnicze odbędą się w ponad 40 centrach ogrodniczych w całej Polsce.

–  Słoneczna pogoda przyciągnęła wielu miłośników ogrodów tych najstarszych i tych najmłodszych. Każdy mógł własnoręcznie posadzić kwiatka i skorzystać z porad ekspertów. Dziękujemy za wspólną zabawę i cenne porady uczestnikom oraz organizatorom warsztatów – podsumowują właściciele i pracownicy Centrum Ogrodniczego Treder.

Zaproszenia na kolejne wydarzenia na trasie #RWO2018 znajdują się na profilach FB organizatorów trasy i Witolda Czuksanowa.

 

REKLAMA
Targi Zieleń to życie