IPM Eseen – Praca w toku

Targi IPM Essen odbędą się 24-27 stycznia 2017, ale już trwają intensywne prace – rozpoczęto kompleksową modernizację terenów targowych. Koszt inwestycji wynosi niemal 90 mln euro i obecnie prace idą pełną parą. Co to oznacza dla organizacji targów IPM ESSEN 2017? Hale 9 i 9.1 zostaną zdemontowane — zastąpią je tymczasowe hale 13 i 14. Dzięki temu segmenty wystawiennicze roślin, techniki i florystyki zyskają nowy, jasno ustrukturyzowany podział przestrzeni.

 

W ramach pierwszego etapu prac od maja 2016 r. do października 2017 r. powstanie obiekt Messehaus Ost, zlokalizowany we wschodniej części terenów targowych, z przeszkloną strefą wejściową o powierzchni 2000 m2, a jednocześnie nastąpi demontaż hal 9 i 9.1.

 

W ich zastępstwie, na czas trwania targów IPM ESSEN 2017 powstaną tymczasowe hale 13 i 14, a także zostanie udostępniony obiekt Grugahalle bezpośrednio sąsiadujący z budynkiem Messehaus Ost. „Powierzchnia wystawiennicza w żadnym wypadku nie zostanie ograniczona — podobnie będzie z komfortem i poziomem obsługi.

Tymczasowe hale 13 i 14 oraz obiekt Grugahalle zostaną zajęte przez wystawców z Włoch, prezentujących ofertę roślin. Wcześniej ten segment dostawców znajdował się w hali 6. Od wschodniej strony na targi można dostać się, przechodząc bezpośrednio przez foyer przy hali 14. Wszyscy goście, którzy wejdą na teren targów od strony wschodniej, podczas wejścia i wyjścia z terenu IPM ESSEN będą prowadzeni przez hale 13 i 14. Tam wyraźnie poprowadzone drogi zapewnią także bezpośrednie połączenie z pozostałymi halami wystawienniczymi.

 

Modyfikacja układu hal będzie korzystna dla wystawców z branży florystyki z hali 7. W 2017 r. zostaną oni przeniesieni do wcześniej włoskiej hali (hala 6) — w bezpośredniej bliskości hali 4. Dzięki temu powstanie duży, powiązany tematycznie obszar poświęcony florystyce. W ten sposób organizatorzy IPM ESSEN uwzględnią sugestie wielokrotnie zgłaszane przez wystawców, aby obszar florystyki odłączyć od działu techniki.

Wystawcy w hali 9, w tym m.in. stoiska hiszpańskich i polskich organizacji, zajmą wschodnią część hali 7, przeznaczoną dla segmentu roślin. W zachodniej części zostaną rozmieszczeni wystawcy z segmentu techniki: w przedłużeniu do galerii oraz do hali 3.

REKLAMA

MOZE CIĘ ZAINTERESOWAĆ: