Jak rozświetlić ogród?

Odpowiedzi na pytanie „Jak rozświetlić ogród?" starali się znaleźć uczestnicy warsztatów „Ogród w nowym świetle”, zorganizowanych 11 marca w Warszawie przez markę Philips. Gościem specjalnym była Maja Popielarska. W wydarzeniu uczestniczyli przedstawiciele „Biznesu Ogrodniczego”

Warsztaty połączone były z prezentacją nowych lamp ogrodowych marki Philips. Zasady projektowania ogrodu, właściwego doboru oświetlenia i sposobów podświetlenia poszczególnych detali, przedstawiła zebranym Maja Popielarska. Dziennikarka zajmująca się tematyką ogrodnictwa podkreślała, że kluczem do sukcesu jest uwzględnienie oświetlenia już na etapie projektowania ogrodu.  Z obserwacji Mai Popielarskiej wynika, że niemal wszystkie ogrody projektowane przez architektów posiadają odpowiednie oświetlenie – zarówno to funkcjonalne, jak i dekoracyjne. Natomiast większość ogrodów zakładanych samodzielnie przez ich właścicieli nie posiada oświetlenia wcale, bądź też jest ono przypadkowe i nieprzemyślane.

Uczestnicy szkolenia zdobytą wiedzę mieli okazję wykorzystać w praktyce. Po wykładzie przystąpiono do projektowania ogrodów i rozmieszczania w nich odpowiedniego oświetlenia.

– Szkolenie zorganizowane przez markę Philips to praktyczna i pożyteczna lekcja najnowszych trendów ogrodniczych. Warto brać udział w tego typu spotkaniach, by na bieżąco poznawać najnowsze  pomysły w aranżacji ogrodów – powiedział po spotkaniu Jarosław Olewicz, wiceprezes wydawnictwa Media Experts, wydawca „Biznesu Ogrodniczego”.

REKLAMA
Targi Zieleń to życie