Jesień w ogrodzie!

Około stu Wystawców weźmie udział w dziewiątej edycji kiermaszu ogrodniczego „Jesień w ogrodzie”, który odbędzie się w tym roku jak zawsze na terenie Pomorskiego Centrum Hurtowego Rënk w Gdańsku, przy ul. Wodnika 50, w dniach  7 i 8 września 2019 roku, w godzinach od 10ej do 17ej.

Większość Wystawców stanowią producenci cebulek kwiatowych, drzew, krzewów ozdobnych, owocowych, iglastych, liściastych. Część z nich to producenci pięknych, zwłaszcza jesienią astrów, wrzosów, wrzośców, które tak pięknie zdobią tereny zielone jesienną porą.

To właśnie dzięki astrom, wrzosom, daliom, powojnikom i wielu innym gatunkom roślin nasze ogrody są kolorowe i pełne jesiennych kwiatów aż do pierwszych przymrozków! Ogrodnicy jak zawsze bardzo chętnie udzielą wielu porad i wskazówek na temat odpowiedniego zabezpieczenia roślin przed zimą. Należy pamiętać, że wrzesień to najlepszy czas na sadzenie większości drzew i krzewów owocowych. Kupujemy i sadzimy rośliny, które są już pozbawione liści.

Od połowy września, aż do nastania pierwszych przymrozków możemy sadzić drzewa i krzewy liściaste z odkrytym korzeniem oraz balotowane (korzenie umieszczono w siatkach z wilgotnym torfem). Można je nadal sadzić do późnej jesieni, dopóki ziemia nie będzie zamarznięta. Iglaki z kolei można bezpiecznie sadzić do końca września, później tylko gatunki o dużej mrozoodporności. Najlepszym terminem na sadzenie iglaków i innych roślin zimozielonych jest wiosna – niestety czasem nie możemy na nią czekać i lepszym rozwiązaniem jest posadzenie iglaka na jesieni niż zimowanie go w doniczce. Rośliny posadzone na jesieni bez większych problemów zdążą się dobrze ukorzenić przed nadejściem przymrozków, nie zapominajmy o tym, że nasze rośliny potrzebują troski i ochrony przed zimą. Po posadzeniu wymagają obfitego podlania, a po pierwszych przymrozkach warto obsypać podstawę pędu warstwą kory sosnowej lub torfu – aby zabezpieczyć korzenie przed mrozem.

Jesienią mogą wystąpić pierwsze przymrozki, dlatego też, zanim one nadejdą, z tarasów i ogrodów przenosimy do cieplejszych miejsc rośliny doniczkowe nieodporne na mróz oraz wszystkie kwiaty pokojowe, które lato spędziły w ogrodzie czy na tarasie. Staramy się również o to, by podczas „Jesieni w ogrodzie” nie zabrakło oferty rękodzieła artystycznego, dzięki której zawsze można znaleźć unikatowe cudeńka. Plonami jak zwykle pochwalą się również producenci miodów, a przy okazji będziecie mogli Państwo zjeść pyszną pajdę chleba ze smalcem, czy świeżutką drożdżówkę.

Bardzo serdecznie Państwa zapraszamy do udziału imprezie!

Wstęp na imprezę jest bezpłatny, natomiast opłata parkingowa wynosić będzie 6,00 zł.

 

Bliższe informacje:

Pomorskie Hurtowe Centrum Rolno-Spożywcze S.A. Rënk

tel.: 58 762 80 00

sekretariat@renk.pl

REKLAMA

MOZE CIĘ ZAINTERESOWAĆ: