Kierunek Castorama

Już wkrótce pod skrzydła fachowców Castorama Polska trafią uczniowie z Zespołu Szkół Ekonomicznych w Gorzowie Wielkopolskim. W ramach zainaugurowanego właśnie Programu „Kierunek Castorama” powstała pierwsza klasa patronacka Castoramy, w której uczą się technicy branży handlowej.

 

„Kierunek Castorama” to program edukacyjny, który wyrósł z doświadczeń sklepów Castorama. Jego celem jest umożliwienie uczniom branżowych szkół średnich zdobywania i rozwijania kompetencji zawodowych w rzeczywistych warunkach pracy, poprzez ścisłą współpracę sklepów Castoramy z placówkami edukacyjnymi.

 

Inauguracja programu odbyła się w Gorzowie Wielkopolskim, gdzie przedstawiciele Castorama Polska oraz Dyrekcja Zespołu Szkół Ekonomicznych uroczyście podpisali umowę o współpracy. Kontrakt umożliwi młodzieży pogłębianie wiedzy szkolnej
i nabywanie praktycznych umiejętności.

 

Castorama to nie tylko sklep. To bliski sąsiad, który inspiruje, doradza i pomaga w kształtowaniu lokalnych społeczności. Często angażujemy się w miejscowe inicjatywy.  Poprzez naszą współpracę z placówką edukacyjną chcemy wesprzeć uczniów w świadomych wyborach zawodowych i zbudować w nich poczucie dumy z wykonywanego zawodu” – powiedziała Agnieszka Kuleta, Dyrektor Sklepu Castorama Gorzów Wielkopolski.

 

Już wkrótce uczniowie i nauczyciele klasy patronackiej będą mogli korzystać
z zapewnionego przez firmę wsparcia dydaktycznego, technicznego i sprzętowego. Program obejmuje nie tylko praktyki zawodowe realizowane według sprofilowanych programów nauczania, ale również szereg aktywności trwale budujących relacje pomiędzy sklepami a placówkami edukacyjnymi. Sklep Castoramy w Gorzowie Wielkopolskim będzie również organizować lekcje pokazowe, wycieczki przedmiotowe oraz wspólnie z Zespołem Szkół Ekonomicznych realizować inne projekty, jak np.  warsztaty Majsterkowo, dni otwarte etc. Umożliwi też nauczycielom i uczniom udział w szkoleniach podnoszących ich kwalifikacje (np. szkoleniach produktowych).

 

Data podpisania umowy partnerskiej nie była przypadkowa, 30 listopada w Zespole Szkół Ekonomicznych obchodzone było święto handlowca.

Objęcie klasy patronatem przez Castoramę, stało się dobrą okazją do podkreślenia znaczenia zawodu technicznego. W czasie uroczystości zostały wygłoszone trzy wykłady: na temat historii handlu, jego przyszłości oraz marketingu sensorycznego. Uczniowie mieli również możliwość zaprezentowania swojej wiedzy podczas konkursu. Zwycięskie drużyny otrzymały nagrody ufundowane przez sklep Castorama.

REKLAMA

MOZE CIĘ ZAINTERESOWAĆ: