„Kreatory GardenTrendów” rozdane

W czwartek 2 marca podczas Targów Gardenia odbyła się uroczysta gala podczas, której magazyn „Garden&Trends” po raz ósmy przyznał prestiżowe nagrody „Kreatory GardenTrendów”. To jedyne na rynku wyróżnienie dla firm i produktów zmieniających rynek oraz kreujących potrzeby konsumentów

W tym roku redakcja magazynu „Garden & Trends” już po raz ósmy przyznała KREATORY GardenTrendów. Tym wyróżnieniem nagradzamy wyjątkowe produkty, które kształtują ogrodnicze trendy, są gwarancją najwyższej jakości i oryginalnego designu. „KREATOR GardenTrendów 2017” to jedyne na rynku wyróżnienie dla firm i produktów zmieniających rynek oraz kreujących potrzeby konsumentów. Nagrodzone produkty tegorocznej wiosennej edycji kreatorów zostały zaprezentowane w najnowszym wydaniu magazynu „Garden&Trends”, który w zwiększonym nakładzie był również dystrybuowany na Targach Gardenia. Podczas tego wydarzenia – 2 marca o godz. 13.30 na scenie głównej MTP odbyła się ceremonia wręczenia statuetek „KREATORÓW GardenTrendów 2017”.
Wszystkim nagrodzonym raz jeszcze bardzo serdecznie gratulujemy!
Poniżej przedstawiamy laureatów, którzy swoją działalnością kształtują gusta konsumentów, stymulują popyt oraz przyczyniają się do rozwoju całej kategorii:
Linia Garden Eco firmy Glotox
Linia Garden Eco to 4 ekologiczne preparaty, w skład której wchodzą: preparat do oczek wodnych, 2 preparaty przeciwko ślimakom o różnej pojemności oraz preparat do szamb i oczyszczalni przydomowych. Są w 100% naturalne i przyjazne środowisku, odpowiadają na zapotrzebowanie właścicieli ogrodów, którzy poszukują ekologicznych produktów do ogrodu.
Nasiona otoczkowane z naturalnym biostymulatorem wzrostu Nano-gro firmy PlantiCo
Nasiona otoczkowane z Nano-gro to łatwy i dokładny wysiew nasion, równomierne wschody bez potrzeby przerywania roślin i większe plony. Seria składa się z 11 pozycji i wpisuje się w linię „w zgodzie z naturą”. Nano-gro symuluje warunki stresogenne, uruchamia mechanizm obronny rośliny, który zwiększa energię kiełkowania i odporność, stymuluje jej wzrost i plonowanie.
Nożyce do cięcia żywopłotu TRZY OSTRZA RN4203 firmy RAMP
Nożyce do cięcia żywopłotu TRZY OSTRZA RN4203 to nowość w ogrodnictwie! Dwuręczne nożyce o długości 62 cm są idealne do pielęgnacji żywopłotu. Wyposażone w śrubę regulującą odstęp między ostrzami oraz profilowane, gumowane rączki. Dodatkowy nóż obustronnie naostrzony powoduje, że cięcie żywopłotu jest dużo łatwiejsze i szybsze. Dzięki nowym nożycom RAMP pielęgnacja żywopłotu to prawdziwa przyjemność.
Moduły Tarasowe firmy Palet Service
Moduły Tarasowe® zmieniają dotychczasowe pojęcie tarasu ze stałej zabudowy w rozwiązanie mobilne. Dzięki nim każdy może łatwo (bez fachowców) i szybko (nawet w 30 min) zbudować wymarzony taras, w dowolnym kształcie i wielkości. Wystarczy ułożyć Moduły na równej powierzchni i gotowe.
System Zagospodarowania Wody Deszczowej firmy Lemar
System Zagospodarowania Wody Deszczowej LEMAR to projekt, który łączy funkcjonalność, oszczędność oraz prawie nieograniczoną możliwość adaptacji. Instalacja produktu rozwiąże problem nawadniania każdej działki lub ogródka. Łatwy i tani sposób pozyskiwania wody z deszczu „za darmo” umożliwiają opatentowane, estetyczne, trwałe, bezpieczne w użytkowaniu, proste w montażu zbieracze wody deszczowej LEMAR.
Starter dla zwolenników gotowych rozwiązań firmy Vilmorin Garden
Nasiona na taśmie to świetny sposób na proste i szybkie założenie ogródka warzywno-ziołowego. Starter dla zwolenników gotowych rozwiązań zawiera 9 taśm, każda o długości 1,5 m. W jednym opakowaniu znajduje się kompozycja aż 9 warzyw i ziół na taśmie. W doborze gatunków uwzględnione zostało tzw. dobre sąsiedztwo roślin, które korzystnie wpływa na wzrost plonów oraz na ograniczenie występowania chorób i szkodników.
Seria siekier ERGO LINE firmy Cellfast
Seria nowoczesnych siekier ERGO LINE™ spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagających użytkowników. Linia zawiera 7 różnych siekier – uniwersalnych i rozłupujących o unikatowym kształcie głowicy. Dostępne są w różnych rozmiarach i wagach. Ostrze wykonane ze stali hartowanej indukcyjnie. Trzonek z kompozytu pokryty antypoślizgową powierzchnią SAFETOUCH™ .
Agrowłóknina z technologią AgroMarina firmy Agrimpex
AgroMarina to jedyna w Polsce agrowłóknina, która posiada nowe, innowacyjne właściwości. Rewolucyjna technologia ochrony upraw przed chłodem i wysuszającym wiatrem zapewnia przepuszczalność wody od momentu zastosowania. Nie przygniata roślin i pozwala na podlewanie bez konieczności odkrywania uprawy zaraz po posadzeniu.
Magazyn wody dla roślin marki Hydrobox

Włożony pod roślinę Hydrobox „łapie” wodę z podlewania i opadów oraz magazynuje ją w swoim wnętrzu. Dzięki temu roślina „sama się podlewa”. Hydrobox również sam się napełnia – podlewanie lub deszcz uzupełniają zgromadzoną wodę. Chroni rośliny przed zwiędnięciem, przyspiesza ich wzrost i nawet trzykrotnie redukuje częstotliwość podlewania. Działa do 3 lat, także podczas Twojego urlopu.
Koncept Superfoods Szkółki Pnączy Marek Wędrowski
Koncept Superfoods stworzony został w myśl idei „Nie wystarczy jeść, trzeba się odżywiać”. Serię tworzą: cytryniec chiński, morwa biała, morwa czarna, oliwnik baldaszkowaty i pigwowiec japoński. Grupę tych roślin cechuje owoc, który w każdym przypadku jest bardzo smaczny, zdrowy i doskonale nadaje się do różnego rodzaju przetworów. To odpowiedź na poszukiwania produktów zdrowych, bogatych w składniki odżywcze i witaminy.
Nowość roślinna – Świerk biały 'Sun on the Sky’ PBR Szkółki A&M Kałuzińscy Polskie Korzenie
Świerk biały 'Sun on the Sky’ to wolno rosnący, karłowy, silnie zagęszczony krzew o stożkowym pokroju. Osiąga w ciągu 10 lat ok. 1 m wysokości. Ma gęste pędy pokryte delikatnymi, krótkimi, miękkimi igłami. Roślina jest nowością na rynku, do szerszej sprzedaży wprowadzona została w 2016 r. Cieszy się dużym zainteresowaniem kolekcjonerów i projektantów ogrodów.
Seria Leśnych Opowieści Gospodarstwa Specjalistycznego „Panek” Dariusz Panek
„Leśne Opowieści” to nowa seria roślin dedykowana dla posiadaczy cienistych i leśnych ogrodów oraz balkonów o wystawie północnej. W ofercie znajdują się byliny cieniolubne do uprawy w gruncie, jak i w pojemnikach. Szczególnie polecane są zimotrwałe paprocie, które nadadzą każdemu ogrodowi leśny charakter.
Robot koszący Autoclip 530 SG firmy Stiga
Autoclip 530 SG to nowość w ofercie Stiga. Robot został wyposażony w zintegrowany system GPS do mapowania koszonego terenu. Jego 29-centymetrowe ostrze umożliwia szybkie koszenie, a dzięki bateriom litowym, elastycznemu programowaniu, trybowi eco i czujnikom deszczu roboty są w pełni przystosowane, aby skutecznie dbać o trawę w Twoim ogrodzie. Dzięki specjalnej aplikacji dostępnej dla wszystkich modeli Autoclip niezwykle łatwo i szybko można bezpośrednio komunikować się z robotem.
Doniczki z warstwą IPSA marki Hagsen
W kolekcji donic PLANET i DELTA marki HAGSEN zastosowano innowacyjne rozwiązanie w zakresie nawadniania roślin. Warstwa IPSA to Inteligentny Polimer Super Absorpcyjny, którego zadaniem jest wchłonąć i zmagazynować wodę, a następnie równomiernie uwolnić do gleby. Z warstwą IPSA wakacyjny wyjazd nie jest groźny dla Twoich roślin.
Ławka Garden Green firmy Belldeco
Ogromny wpływ na kształtowanie przestrzeni ma mała architektura. Ławka Belldeco z kolekcji Garden Green wykonana jest w całości z metalu. Jej celowe postarzenie i oparcie o piękny, fantazyjny kształt dodaje niepowtarzalnego uroku. Swoją formą prezentuje styl romantyczny vintage – ponadczasowy design w modnym morskim kolorze. Wymiary: wysokość: 104,5 cm, szerokość: 129 cm, głębokość: 54,5 cm.
Płytki Duo Decor firmy Bros
Płytki Duo Decor to dwie dekoracyjne płytki do zwalczania owadów latających, takich jak muchy, komary, meszki, muszki owocówki i dorosłe osobniki moli odzieżowych w pomieszczeniach. Mogą być stosowane razem lub osobno, w zależności od wielkości zabezpieczanej powierzchni. Subtelny, elegancki wzór w połączeniu z dyskretnym kolorem sprawiają, że płytki Duo Decor pasują do każdego pomieszczenia.
Seria nasion roślin miododajnych firmy PNOS
Seria Nasion Roślin Miododajnych to nowy program nasienny, który już stał się hitem sprzedaży. To seria wyselekcjonowanych nasion takich gatunków roślin, które nie tylko posiadają wysoką wydajnością miodową i pyłkową, ale również upiększają ogrody, wpływają na ich kolorystykę. Torebki nasion posiadają doskonałą, wysmakowaną grafikę oraz czytelne teksty w trzech językach.
Kosiarka spalinowa Cub Cadet z napędem MySpeed LM3 CRC46S firmy MTD Poland
Kosiarka spalinowa Cub Cadet z napędem MySpeed LM3 CRC46S to prawdziwa gratka dla posiadaczy rozległych trawników. Wyróżnia ją innowacyjny system regulacji prędkości napędu MySpeed™. Prędkość jest uzależniona od dociśnięcia uchwytu. Jeśli operator idzie szybciej, uchwyt jest mocniej dociskany, a więc wzrasta prędkość kosiarki. Jeśli idzie wolniej, uchwyt jest mniej dociskany i napęd kosiarki zwalnia. Jeśli się zatrzymuje, dźwignia przesuwa się do pozycji neutralnej i napęd przestaje pracować.
Preparat Randacol 680 EC firmy Agrecol
Randacol 680 EC to pierwszy nieselektywny preparat pochodzenia naturalnego, przeznaczony do likwidacji chwastów w ogrodach przydomowych i na działkach. Stosowany na ścieżkach, chodnikach, podjazdach, a także w uprawach niektórych roślin sadowniczych. Preparat o działaniu kontaktowym, którego substancja czynna powoduje zasychanie zielonych części roślin. Produkt jest dostępny w Polsce jedynie w ofercie firmy AGRECOL.
Naturalna mata trawnikowa firmy Rolimpex
Naturalna mata trawnikowa to innowacyjne rozwiązanie problemów z obsypującymi się nasionami wysianymi na skarpie oraz proste i skuteczne wypełnienie ubytków w murawie. Jej właściwości pozwalają na ,,wysianie” trawy w najtrudniej dostępnych miejscach. Produkt w pełni organiczny, podlegający biodegradacji, nie powoduje utrudnień podczas koszenia metodami tradycyjnymi. W ofercie znajdują się dwa wymiary maty – 1×7 m lub 1×15 m.
Nasiona ekologiczne z serii BIO firmy W. Legutko
Kiełki z własnych upraw mogą być jeszcze zdrowsze! Wystarczy sięgnąć po nasiona ekologiczne z serii 100% BIO, wyprodukowane metodami naturalnymi bez użycia środków chemicznych i nawozów sztucznych, zgodnie z normami UE. Co więcej, do opakowań z tej serii został użyty surowiec pochodzący z lasu, który został certyfikowany ramach zatwierdzonego przez PEFC systemu certyfikacji leśnej.
Linia donic Magnolia Jersey firmy Lamela
Nowa linia donic Magnolia Jersey dzięki innowacyjnej wśród donic z tworzyw sztucznych strukturze powierzchni przywołuje skojarzenia z ciepłymi, wełnianymi dzianinami. Będzie nietuzinkową ozdobą wnętrza, tarasu czy balkonu, nadając mu niebanalny wygląd i tworząc przytulny kącik do spędzania wolnego czasu. Dostępna w trzech rozmiarach: średnice: 14 / 19 i 30 cm oraz ośmiu kolorach.
REKLAMA

MOZE CIĘ ZAINTERESOWAĆ: