Kto jedzie do Kutna?

Niesamowite aranżacje artystyczno-florystyczne, najpiękniejsze odmiany róż, jarmark różany to tylko część atrakcji, które na początku września ściągną do Kutna ok. 5 tys. miłośników róż

„Biznes Ogrodniczy” objął patronatem medialnym jubileuszową 40. edycję Święta Róży, które odbędzie się już za 17 dni, w dniach 5-7 września, w Kutnie. Impreza, organizowana nieprzerwanie od 1975 roku, cieszy się uznaniem wystawców, florystów i producentów róż z całej Polski. Na wystawę przyjeżdża aż 5 tys. miłośników róż, a ponad 30 tys. osób uczestniczy w atrakcyjnych imprezach towarzyszących.
 

Tegoroczna wystawa przebiegać będzie pod hasłem „Jubileusz Królowej”. Na 3 dni hole Kutnowskiego Domu Kultury zamienią się w różany ogród. Wystawa składać się będzie z części klasycznej, czyli ekspozycji najpiękniejszych odmian róż oraz artystycznej, na której uczestnicy zobaczą niezwykłe aranżacje florystyczne.

Dopełnieniem wystawy będzie odbywający się w tym samym czasie jarmark różany. – W centrum miasta na gości będą czekać stoiska handlowe z produktami regionalnymi, ekologiczną żywnością oraz stoiska gastronomiczne. Uczestników z pewnością zachwycą odbywające się na dwóch estradach koncerty oraz zabawy w Lunaparku – mówi Jarosław Makowski, specjalista ds. Organizacji i Promocji Święta Róży.

Patronat Honorowy nad wystawą objęła małżonka Prezydenta RP, Anna Komorowska.

Szczegóły na stronie internetowej Kutnowskiego Domu Kultury www.kdk.art.pl oraz na stronie www.swietorozy.pl.

REKLAMA