Zieleń to Życie już za 3 dni

Już w najbliższy czwartek początek 22. edycji Międzynarodowej Wystawy „Zieleń to Życie”. W tym roku w Konkursie Roślin Nowości wystartowało 37 nowych odmian. Zwycięzców poznamy podczas oficjalnego otwarcia Wystawy

Konkurs Roślin Nowości odbywa się w ramach 22. Międzynarodowej Wystawy „Zieleń to Życie”. Targi rozpoczynają się w Warszawie już w najbliższy czwartek 28 sierpnia, a zakończą się w sobotę 30 sierpnia. Miejscem organizacji jest Centrum EXPO. Po raz pierwszy dla gości branżowych zarezerwowano 2 dni – czwartek i piątek. Natomiast w sobotę na targach pojawią się także konsumenci – pasjonaci roślin i ogrodów. 
 

Do Konkursu Roślin Nowości w tym roku zgłoszono 37 nowych odmian. Są wśród nich odmiany polskiej hodowli, a także stworzone przez hodowców zagranicznych, wprowadzone już do produkcji i dostępne w Polsce. Niektóre będą prezentowane po raz pierwszy na świecie właśnie w Warszawie. W Konkursie rywalizują drzewa, krzewy iglaste i liściaste, krzewinki, pnącza, byliny i róże. Wybór Jury Konkursu Roślin, złożonego z wybitnych specjalistów, poznamy w czwartek 28 sierpnia podczas oficjalnego otwarcia Wystawy, które rozpoczyna się o godzinie 9.30. Ekspozycja roślinnych nowości znajdzie się w Holu Głównym Centrum EXPO.

Oprócz nowości na Wystawie nie można też przegapić bogatego programu konferencji i seminariów branżowych. W czwartek odbędzie się cykl prezentacji pod hasłem „Wiedza dla producentów”. – Wspólnie z partnerami i ekspertami – z firm Syngenta i BASF oraz z Instytutu Ogrodnictwa – proponujemy wszystkim związanym z produkcją roślin blok tematów poświęcony środkom ochrony roślin. W świetle nowych przepisów i ograniczeń jest to jeden z najtrudniejszych obszarów prowadzenia gospodarstwa ogrodniczego – mówi Agnieszka Żukowska, organizator Wystawy.
Podczas targów odbędzie się także seminarium poświęcone bylinom, dotyczące trendów, kryteriów doboru do polskiego rynku i klimatu, a także aspektów związanych z produkcją.
 
Pełen program wszystkich wydarzeń i warunki uczestnictwa znajdują się na stronie internetowej www.zielentozycie.pl.

REKLAMA

MOZE CIĘ ZAINTERESOWAĆ: