Nowości na Plantarium

Prawdziwe święto roślin, mnóstwo nowości, dyskusje biznesowe na temat trendów – tak w skrócie można opisać zbliżającą się 32. edycję targów Plantarium, które odbędą się w dniach 27-30 sierpnia w Boskoop-Hazerswoude. Jarosław Olewicz, dyrektor ds. strategii i rozwoju miesięcznika „Biznes Ogrodniczy” będzie obecny na targach

Najważniejsi światowi gracze, eksperci, a także detaliści działający w sektorze ogrodniczym w dniach 27-30 sierpnia pojawią się w Boskoop-Hazerswoude. W tegorocznej edycji imprezy weźmie udział 300 wystawców z 15 krajów. Na targi przyjedzie 20 tys. zwiedzających z ok. 40 państw.

Impreza odbywa się w tradycyjnym rejonie szkółkarskiej produkcji – w Boskoop, które stanowi ważne europejskie centrum upraw drzew i krzewów ozdobnych. W tym roku na targach po raz pierwszy pojawią się wystawcy prezentujący produkty z kategorii florystycznej oraz drzewa alejowe. Podczas imprezy odbędą się liczne wykłady i inspirujące pokazy przedstawiające ogrodnicze trendy na 2015 rok.


Podczas targów międzynarodowe jury składające się z wiodących dziennikarzy branżowych wybierze produkt, który według nich zyska uznanie wśród konsumentó
w. Nagroda zostanie przyznana w dwóch kategoriach – najlepsza roślina oraz najlepszy koncept marketingowy. W tym roku zgłoszono 18 produktów – 7 w kategorii roślin i 11 w kategorii koncept marketingowy. Wśród zgłoszonych roślin znalazł się Clematis 'Maria Skłodowska Curie’ z polskiej szkółki Clematis Źródło Dobrych Pnączy.

Bardzo ważnym punktem wzbogacającym ofertę tegorocznej edycji Plantarium będą specjalnie przygotowane ogrody pokazowe. Architekci krajobrazu Niek Roozen BV zaprojektują 20 niezwykłych ogrodów z zaskakującymi i inspirującymi kombinacjami roślin. Aranżacja powstanie w kontenerach, które zostaną razem połączone, tworząc jeden przykładowy projekt. Dzięki temu powstaną ogrody mobilne, które z łatwością będzie można przetransportować w każde inne miejsce. Przedstawiciele mediów wezmą udział w trzydniowym press tour, podczas którego m.in. zwiedzą holenderskie szkółki i centra ogrodnicze.

REKLAMA