Kwiaton – 25 lat dynamicznego rozwoju

Firma Kwiaton już od ponad 25 lat należy do czołowych przedsiębiorstw w branży ogrodniczej. Potwierdzeniem tego statusu są m.in. tytuły Gazeli Biznesu. Za 2017 rok firma otrzymała już 13. i 14. taką nagrodę w swej dotychczasowej historii. Magnetyzm Kwiatonu podkreślają nawet pracownicy, którzy zdecydowali się odejść z firmy… by po kilku miesiącach szybko do niej wrócić

 

W tym roku firma Kwiaton po raz kolejny została wyróżniona w rankingu najdynamiczniej rozwijających się małych i średnich firm. Tytuły Gazeli Biznesu za rok 2017 były 13. i 14. nagrodą od 1993 roku, kiedy firma rozpoczęła działalność. Gazele Biznesu to znak rozpoznawczy uczciwych, sprawnie zarządzanych firm cieszących się dobrą kondycją finansową, a kryteria ich przyznawania są niezmienne od lat: wzrost przychodów i wykazywanie dochodów w trzech ostatnich latach.

Firma Kwiaton to obecnie prężna hurtownia oraz nowoczesne centra ogrodnicze działające we Wrocławiu, Oleśnicy, Twardogórze i Trzebnicy. Jaka jest recepta na sukces firmy zdaniem jej partnerów handlowych?

– Firma Kwiaton to jeden z naszych kluczowych dystrybutorów, w ścisłej czołówce pod względem obrotów na rynku tradycyjnym. Nasza współpraca trwa już co najmniej 25 lat – wtedy zacząłem pracę w Agrecolu. Wiarygodny partner, wzorowy płatnik, którego największymi atutami są aktywność na rynku, stała dostępność towaru, własny transport, ale przede wszystkim ludzie – kompetentny, stały od wielu lat zespół pracowników, którzy utożsamiają się z firmą – mówi Tadeusz Dragan, wiceprezes zarządu firmy Agrecol.

Zdaniem klientów hurtowni Kwiaton, wiarygodność jest jedną z cech rozpoznawczych tej firmy.

– Współpraca z Kwiatonem układa się bez zarzutu. To moim zdaniem jedna z najlepszych hurtowni w Polsce pod względem dostępności towaru, terminów dostaw i jakości obsługi. Choć wiele firm stara się dywersyfikować dostawców, my zrezygnowaliśmy z usług innych hurtowni. Przez wiele lat nigdy się na Kwiatonie nie zawiedliśmy i darzymy tę firmę dużym zaufaniem – mówi Maciej Lempach, właściciel firmy Zielony Market PHU „Ma-Ah” Ogrodnictwo z Milicza.

Nawet w tak dużych miastach jak Wrocław, z niską stopą bezrobocia, Kwiaton jest firmą, w której pracownicy mogą się rozwijać.

– Odszedłem z Kwiatonu skuszony nową propozycją z innej branży, nowymi możliwościami rozwoju. Rzeczywistość w nowej firmie okazała się jednak inna, niż mi ją przedstawiano. Dlaczego wróciłem? Ta firma ma w sobie magnetyzm, relacje z klientami są wyjątkowe, czuję, że mogę się tu rozwijać. Łącznie z firmą Kwiaton jestem już związany od 10 lat – całe moje życie zawodowe. Zaczynałem od pracownika sezonowego, a obecnie jestem kierownikiem sklepu we Wrocławiu – mówi Jerzy Załoga.

Co, zdaniem właściciela, jest najważniejsze dla firmy Kwiaton?

– Mimo wzrostu gospodarczego sytuacja w branży ogrodniczej nie jest łatwa, m.in. ze względu na stale zwiększającą się liczbę podmiotów działających w tej branży, anomalie pogodowe w szczycie sezonu czy ogromną konkurencję sieci handlowych. To, że przez tak długie lata działamy na rynku, zawdzięczamy naszym klientom i wieloletnim partnerom handlowym. Jesteśmy z Wami na dobre i na złe. Obiecujemy, że nadal będziemy robili wszystko, aby spełnić Wasze oczekiwania – mówi Bogdan Gruca, właściciel firmy Kwiaton.

REKLAMA

MOZE CIĘ ZAINTERESOWAĆ: