Najpopularniejsze kategorie

Kategoria sprzętu zmechanizowanego stale się rozwija. W Polsce w dalszym ciągu największym zainteresowaniem klientów cieszą się kosiarki zarówno elektryczne, jak i spalinowe.

 

Tekst: Natalia Dur

 

– Duże obroty generują także kosy. Spore zainteresowanie tego typu sprzętem spowodowane jest rosnącą świadomością klientów i chęcią posiadania pięknych, zadbanych ogrodów – mówi Bogdan Szawłowski, specjalista ds. sprzedaży w Agroma Olsztyn. Na znaczeniu zyskują także glebogryzarki oraz wertykulatory i aeratory.

Jakie segmenty należą do najbardziej rokujących, które w ciągu najbliższych kilku lat zanotują wzrosty sprzedaży? Stale rozwija się kategoria traktorów ogrodowych oraz robotów koszących.

Klienci stawiają na wygodę użytkowania oraz jakość produktu. Wzrost sprzedaży powinien być również zauważalny w segmencie kosiarek automatycznych – konkurencja w tej kategorii jest z roku na rok coraz większa. Czynnikami decydującymi o sukcesie sprzedaży produktów jest innowacja, wygląd maszyn oraz ciekawe rozwiązania marketingowe.

 

Spośród ogromnej liczby sprzętu zmechanizowanego najbardziej dochodowym segmentem produktów pozostają kosiarki. Rośnie jednak zainteresowanie mniej do tej pory popularnymi maszynami, takimi jak glebogryzarki i wertykulatory. Na znaczeniu zyskały także traktory ogrodowe, a roboty koszące określane są mianem kategorii z przyszłością

 

 

REKLAMA

MOZE CIĘ ZAINTERESOWAĆ: