Ogrodowy sprzęt elektryczny – przyszłość jest niezagrożona

Po maszyny zasilane sieciowo sięgają osoby, które poszukują większej wydajności oraz takie, które mają pod swoją pieczą ogrody średniej wielkości, to znaczy zbyt duże, aby można było je obsługiwać maszynami akumulatorowymi – mówi Paweł Żurawski, brand manager marki Tryton

Rozmawia: Jakub Borkowski

Czy na przestrzeni ostatnich sezonów można było zauważyć wzrosty sprzedaży elektrycznego sprzętu do pielęgnacji ogrodów? Jakie produkty sprzedawały się najlepiej?
W ubiegłym roku, podobnie jak w latach wcześniejszych, odnotowaliśmy wzrost sprzedaży elektronarzędzi ogrodniczych Tryton. Z analiz i obserwacji wynika, że w ostatnim czasie największym zainteresowaniem wśród maszyn zasilanych sieciowo cieszą się kosiarki elektryczne, pilarki łańcuchowe, nożyce do żywopłotu, podkaszarki, pompy zatapialne do brudnej wody oraz myjki ciśnieniowe.
Czy wraz ze wzrostem popularności urządzeń akumulatorowych widać spadek zainteresowania tym asortymentem? Czy przyszłość sprzętu elektrycznego jest zagrożona?
Zainteresowanie maszynami zasilanymi sieciowo utrzymuje się na tym samym poziomie, ponieważ wydajność urządzeń akumulatorowych, obok wielu zalet, ma również swoje ograniczenia, a jednym z nich jest konieczność przerywania prac celem naładowania akumulatora. Tego problemu nie ma w maszynach podłączanych do gniazdka. Dlatego też są one wybierane do ciężkich i długotrwałych prac, wszędzie tam, gdzie zachodzi potrzeba użycia dużo większej mocy.
Narzędzia akumulatorowe są i będą coraz bardziej popularne ze względu na cichą pracę, brak spalin, natomiast całkowicie nie wyprą sprzętu elektrycznego, ponieważ będzie on nadal wykorzystywany w warunkach, w których nie zawsze może sobie poradzić sprzęt akumulatorowy. Poza tym podłączenie przewodu do gniazdka nie jest czynnością skomplikowaną i czasochłonną. Mamy gwarancję, że po podłączeniu urządzenie będzie gotowe do pracy.
Czy w tym sezonie w ofercie marki Tryton znajdziemy nowości w tej kategorii?
W rozpoczynającym się właśnie sezonie ograniczyliśmy liczbę nowości w segmencie elektronarzędzi ogrodniczych zasilanych sieciowo. Postawiliśmy na rozszerzenie gamy maszyn zasilanych z systemowego akumulatora. Już wkrótce na rynku dostępna będzie nowa akumulatorowa podkaszarka Tryton. Natomiast kolejne nowości „sieciowe” udostępnimy za rok.

REKLAMA
Targi Zieleń to życie