Ogrody Daisy startują w weekend

Już w najbliższy weekend miłośnicy zieleni będą mogli wziąć udział w wystawie OGRODY DAISY. To wydarzenie jest organizowane przez Urząd Miejski w Pszczynie i Agencję Rozwoju i Promocji Ziemi Pszczyńskiej we współpracy z najlepszymi gospodarstwami szkółkarskimi z południowej Polski oraz pod patronatem Związku Szkółkarzy Polskich

Pierwsza odsłona OGRODÓW DAISY, powstałych w 2013 roku z inicjatywy szkółkarzy, zakończyła się dużym sukcesem, zyskując rzesze fanów wśród mieszkańców całego regionu śląskiego. Szerokie zainteresowanie i wiele pozytywnych opinii dodało organizatorom energii do pracy nad kolejną edycją. Relacje z imprezy znalazły się w lokalnych i regionalnych tytułach prasowych, internetowych, telewizji oraz w programie „Rok w Ogrodzie” w TVP 1. Swoją nazwę wydarzenie zawdzięcza ikonie miasta i jego najsłynniejszej mieszkance, angielskiej arystokratce Marii Teresie Oliwii Cornwallis – West, zwanej Księżną Daisy. Ogrody Daisy są częścią 3-dniowego wydarzenia DAISY DAYS, które pod jedną marką łączy różne formy aktywności artystyczno-edukacyjnej mające związek z osobą księżnej i jej działalnością.
OGRODY DAISY składają się z trzech części. Pierwsza, to gotowe ogrody pokazowe do zwiedzania zbudowane na terenie rynku i pszczyńskiej starówki..
Na drugą część składają się wydarzenia edukacyjne. Są to m.in. pokazy, wykłady, szkolenia, gry i zabawy dla dzieci i dorosłych oraz konkursy z nagrodami. Wśród tegorocznych wykładowców m.in. dziennikarz telewizyjny Marek Jezierski oraz Józef Broda, multiinstrumentalista i gawędziarz grający m.in. na listkach.

Trzecia część to kiermasz ogrodniczy, gdzie zainspirowani wystawą odwiedzający mogą dokonać zakupów roślin i sprzętu do ogrodów. Wśród wystawców znajdą się szkółki: Abram, Szkółka Krzewów Ozdobnych Milczyński, Szkółka Krzewów Ozdobych Hajdrowscy, Szkółka drzew i krzewów ozdobnych Renata i Józef Puzoń, Szkółka Drzew i Krzewów Ozdobnych Kapias, Szkółka Krzewów Ozdobnych Betula,  Szkółka Krzewów Ozdobnych Eugeniusz Pudełek, Szkółka Roślin Ozdobnych Pudełko, Szkółka Krzewów Ozdobnych Tomszak.

REKLAMA

MOZE CIĘ ZAINTERESOWAĆ: