Piknik w środku miasta

W miniony weekend  dniach 5-7 maja w Gdyni w Parku Kolibki odbyła się niezwykła wystawa OGRÓD pod patronatem medialnym „Biznesu Ogrodniczego”  

 
Już za nami tegoroczna 16. edycja wydarzenia „Ogród” w Parku Kolibki w Gdyni Orłowie. To niezwykła wystawa, która była połączeniem kiermaszu i garden party – pikniku w środku miasta w niezwykle przyjemnej atmosferze i otoczeniu.  Organizatorzy stworzyli warunki do miłego  spędzania czasu z całą rodziną na łonie natury. Koncerty muzyki ogrodowej, klasycznej i relaksacyjnej wprawiały wszystkich w dobry nastrój, a specjalne przygotowane strefy wypoczynku z fotelami, ławkami, na których można było usiąść i się zrelaksować zachęcały do dłuższego przebywania na wystawie.  Na targach można było nie tylko odpocząć, posłuchać dobrej muzyki, spróbować smacznych potraw regionalnych na łonie natury, ale przede wszystkim dokonać zakupów –  przygotowano bowiem szeroką ofertę od producentów z całej Polski.
 
– Bierzemy udział w tych targach od lat. Mamy tu swoich stałych klientów. To niezwykle udany format imprezy, który pozwala odpocząć, zrelaksować się i w przyjemnej atmosferze coś kupić – mówi Alina Garbowska, właścicielka Gospodarstwa Ogrodniczego Janusz Grabowski. Stoiska wystawców zostały zlokalizowane wzdłuż alei spacerowej wewnątrz parku, na czterech polanach. Klienci mogli kupić, m.in.  kwiaty rabatowe i balkonowe, krzewy owocowe oraz ozdobne, byliny, zioła i cebulki. Nie zabrakło producentów żywności ekologicznej. Łącznie przez trzy dni na targach swoją ofertę prezentowało aż 100 wystawców.  
 
–  Nasza wystawa ma już swoje stałe miejsce w kalendarzu wyczekiwanych imprez w Gdyni. Niesamowita atmosfera,  dobra muzyka, różnorodne warsztaty przyciągają do nas prawdziwe tłumy. Dla miłośników kwiatów zorganizowaliśmy m.in. warsztaty florystyczne, a dla właścicieli ogrodów, balkonów i tarasów pokazy komponowania wieloletnich roślin w donicach oraz zasad dobrego komponowania ziół i warzyw w pojemnikach.  Dla dzieci z kolei przygotowaliśmy plac zabaw, przejażdżki na kucykach, warsztaty ceramiczne i cyrkowe, gry i zabawy z udziałem animatorów z formacji Mosaic  oraz „Balonowe Show” – mówi Agata Gierjatowicz, organizatorka targów.
 
REKLAMA

MOZE CIĘ ZAINTERESOWAĆ: