Plantarium rusza za dwa dni

Już za dwa dni rozpoczną się jedne z ważniejszych targów poświęcone szkółkarstwu roślin ozdobnych. Plantarium – bo o nich mowa – startuje w środę, 21 sierpnia w Boskop-Hazerswoude. Jarosław Olewicz, dyrektor ds. strategii i rozwoju miesięcznika „Biznes Ogrodniczy” będzie obecny na targach i zasiądzie w międzynarodowym jury oceniającym najlepsze rośliny na świecie

Jesień jest doskonałym okresem do promowania roślin i sadzenia ich w ogrodach. Organizatorzy Plantarium chcą o tym podczas tegorocznej edycji imprezy  przypomnieć. W tym roku na targach pokaże się 309 wystawców. Plantarium słynie z przedstawiania nowych roślin, pojawiających się w szkółkarskiej branży. Do konkursu nowości zostało zgłoszonych 139 roślin. – Z przyjemnością przyjąłem zaproszenie na tegoroczną edycję Plantarium. Cieszy mnie również fakt, że będę zasiadał w jury oceniającym najlepsze rośliny na świecie – podkreśla Jarosław Olewicz. Plantarium będzie prawdziwym świętem roślin.

 

Targi odbywają się w tradycyjnym rejonie szkółkarskiej produkcji – w Boskoop, które stanowi ważne europejskie centrum upraw drzew i krzewów ozdobnych. Obecnie dużą część ekspozycji zajmują byliny – w ślad za dynamicznym rozwojem ich produkcji na całym świecie. Z roku na rok można tu oglądać także coraz więcej roślin balkonowo-rabatowych oraz doniczkowych roślin ozdobnych.

 

Plantarium to miejsce, w którym można się zapoznać z bieżącymi tendencjami rynkowymi oraz z koncepcjami marketingowymi dotyczącymi promowania i sprzedaży produktów szkółkarskich. Podczas targów nie zabraknie wykładów i pokazów przedstawiających ogrodnicze trendy na 2014 rok. Plantarium nie pomija również nowoczesnego kanału komunikacji i marketingu. Kody QR na etykietach roślin czy w materiałach reklamowych szkółek, usługi umożliwiające szybki dostęp do informacji poprzez serwisy społecznościowe, kanały informacyjne typu RSS – m.in. z tymi nowymi trendami będzie można zapoznać się na targach.

Szczegółowa relacja z targów Plantarium już w wrześniowym numerze „Biznesu Ogrodniczego”!

REKLAMA

MOZE CIĘ ZAINTERESOWAĆ: