Plantpol-u nowa oferta

Efektywne, konkretne, dobrze zorganizowane – to określenia, które najczęściej padały ze strony wystawców biorących udział w Dniach Otwartych firmy Plantpol, które odbyły się w dniach 23-24 czerwca w Zaborzu k. Oświęcimia

Tekst: Agnieszka Idziak

Doble, nowa seria begonii stale kwitnącej o pełnych kwiatach, Verbena ‘Vepita’, jedna z najlepszych serii werben o dwubarwnych kwiatach, Fantasia oraz seria Allegria – nowe pelargonie z hodowli innowacyjnej włoskiej firmy Andreas Psenner z Bolzano oraz dostępna jedynie w ofercie Plantpol – ‘Proven Winners’, najszybciej rosnąca trawa w poszukiwanym czarnym kolorze, to tylko część nowośc,i jakie można było zobaczyć podczas Dni Otwartych Plantpol. – Przyjeżdżamy tu od lat, zawsze znajdujemy ciekawe odmiany, które włączamy do oferty. W dobie dużej konkurencji stale trzeba zaskakiwać klientów – mówią Grażyna i Piotr Wernerowie, właściciele Centrum Ogrodniczego Werimax w Szamotułach. Dni Otwarte to wyjątkowa okazja, aby zobaczyć pełną kolekcję odmian z asortymentu przygotowaną na sezon 2018-2019. Jest to unikalna i ceniona przez partnerów biznesowych okazja do własnej oceny roślin, które oferuje Plantpol. W części wystawowej zostały przedstawione rośliny z oferty w różnych zestawieniach, kompozycjach i zastosowaniach. W ogrodzie pokazowym  można było zobaczyć wspaniale przygotowane obsadzenia rabatowe oraz kompozycje w pojemnikach. – Obecnie trudno wskazać hit sprzedaży, na pewno panuje moda na rośliny o dwubarwnych kwiatach – opowiada Paweł Marcinkowski, dyrektor ds. marketingu i sprzedaży w firmie Plantpol. Wystawa była także doskonałą okazją do spotkań z ogrodnikami firmy Plantpol i wymiany doświadczeń w uprawie roślin. Ponadto klienci mogli  zwiedzić nowo powstałą szklarnię do ukorzeniania oraz wziąć udział w prelekcjach, poświęconych nowościom roślinnym, najciekawszym odmianom i ich wsparciu marketingowym, a także ochronie roślin oraz sposobach nawożenia roślin ozdobnych.

Dni Otwarte firmy Plantpol to także wydarzenie, w którym co roku biorą udział liczni wystawcy, prezentujący swoją ofertę. W tym roku było to ponad 30 firm zaopatrujących ogrodnictwo. – To niezwykle efektywne spotkanie, na które przyjeżdżają profesjonaliści, rozmowy, które przeprowadziliśmy były bardzo konkretne. W tym roku dużym zainteresowaniem cieszył się nasz ukorzeniacz, który mamy ponownie w ofercie po dwuletniej przerwie spowodowanej brakiem rejestracji – mówi Joanna Czylok, szefowa oddziału Brinkman w Tychach. – To spotkanie oceniamy bardzo dobrze, liczba klientów przerosła nasze oczekiwania, ale co ważniejsze, były to dwa bardzo efektywne dni, ponieważ w wystawcie brali udział profesjonaliści – podsumowuje Robert Damsz, właściciel firmy Glotox.

REKLAMA

MOZE CIĘ ZAINTERESOWAĆ: