Polecane rośliny – luty

 

Quercus palustris ‘Green Pillar’

Drzewo o wąskokolumnowym pokroju, dorasta do 10 m wysokości oraz 3 m szerokości. Liść gruby, lekko skórzasty, ciemnozielony, jesienią przebarwia się na kolor bordowo-czerwony. Rośnie dobrze na różnych rodzajach gleb, lecz preferuje te wilgotniejsze o lekko kwaśnym odczynie. Odporny na mróz oraz zanieczyszczenia powietrza. Nadaje się do obsadzania ulic oraz do przydomowych ogrodów.

 

Szkółka Krzewów i Drzew Ozdobnych Krystyna i Stanisław Abram

 

ul. Szeroka 43, 43-450 Ustroń

 

www.abram-szkolka.com.pl

 

Pinus sylvestris 'Pelczar’ 

Polska odmiana sosny zwyczajnej wyselekcjonowana przez Michała Kałuzińskiego w 2009 r. Jest to czarcia miotła znaleziona na naszej rodzimej sośnie zwyczajnej rosnącej we wsi Kazimierzów w województwie łódzkim. Od gatunku różni się zwartym, kulistym pokrojem i powolną siłą wzrostu. Przyrost roczny to ok. 5 cm. Igły po 2 w pęczku, zielone z sinym nalotem, dosyć sztywne, ostro zakończone, o długości ok. 4 cm, niektóre skręcone dokoła swojej osi. Odmiana odporna na warunki atmosferyczne, łatwo przystosowująca się do różnych warunków glebowych. Preferuje stanowiska słoneczne. Polecana do małych ogrodów, ogrodów skalnych i uprawy w pojemnikach.

 

A&M Kałuzińscy Szkółka Polskie Korzenie

 

Boczki-Parcela 14, 98-240 Szadek

 

www.kaluzinscy.pl 

 

Heuchera 'Lime Rickey’ – żurawka 'Lime Rickey’

Orzeźwiający kolor żurawki przyciąga wzrok i doskonale kontrastuje z innymi bylinami o barwnych liściach. Nadaje się do kompozycji w pojemnikach, a także jako roślina obwódkowa. Szczególnie polecana do wiosennych pastelowych zestawień.

 

Gospodarstwo Specjalistyczne Panek

 

ul. Dąbrowskiej 12, 05-800 Pruszków 

 

WWW.E-PANEK.PL

 

Miskant chiński ‘Frou Frou’

Oryginalna odmiana o wąskim pokroju, osiąga wysokość 150-170 cm. Charakteryzuje się delikatnymi, perłowo-różowymi kwiatostanami. Miskant chiński FROU FROU ma piękny, ażurowy wygląd, dodający lekkości w ogrodzie. 

 

Daglezja Artur Maj Szkółka Roślin Ozdobnych 

 

ul. Okopowa 60, 08-500 Ryki 

 

www.daglezjaryki.pl 

 

Różanecznik ‘Catawbiense Album’ (Rhododendron)  

Odmiana wprowadzona do uprawy przed 1900 r. Krzewy o pokroju kulistym, szybko rosnące (osiągają po 10 latach uprawy wysokość ponad 180 cm). Odmiana o białych kwiatach z bladozielonym rysunkiem, zebranych w kwiatostany. Rośliny charakteryzują się wysoką mrozoodpornością, nawet do -32°C.  

 

Gospodarstwo Ogrodnicze Kusibab-Wyka

 

Prandocin Iły 88a, 32-090 Słomniki

 

www.kusibab-wyka.pl

 

Picea abies 'Cupressina’

Wąskostożkowa odmiana świerka z silnie zaznaczonym, ostrym wierzchołkiem. Wzrost dość wolny, ale po wielu latach dorasta do 10-20 m wysokości i 1,5 m średnicy. Drzewo posiada dużo gęsto rosnących, skierowanych ukośnie do góry gałęzi. Igły ma krótkie kłujące i zielone, skrywające przed naszymi oczami pień i wnętrze rośliny. Roślina ze względu na atrakcyjny pokrój powinna być sadzona na wyeksponowanym miejscu w ogrodzie.

 

Szkółka Drzew i Krzewów Ozdobnych Krzysztof Kubiczek

 

ul. Pańska 50, 43-332 Pisarzowice 

 

www.kubiczek.com.pl

 

Krzewy owocowe w ekologicznych opakowaniach

Kilkadziesiąt odmian balotowanych krzewów owocowych, m.in. agrest, porzeczki, jeżyny i pigwowiec. Wszystkie zapakowane w ekologiczne woreczki jutowe. Każdy z nich opatrzony kolorową etykietą i miniporadnikiem. 

 

Szkółka Roślin Clematisy M.K.J. Wędrowscy

 

ul. Sportowa 1a, 83-211 Kolincz

 

www.clematisy.com.pl

 

Aktinidia ostrolistna Lucy żeńska

Odmiana wyselekcjonowana w SGGW w Warszawie przez dr hab. Piotra Latochę. Pochodzi ze skrzyżowania A. arguta i A. purpurea. Owoce średniej wielkości i duże, wydłużone i bocznie spłaszczone o masie 7-14g (zależnie od obciążenia krzewów owocami). Skórka zielona, miąższ w stanie pełnej dojrzałości konsumpcyjnej lekko czerwony (oryginalna cecha). Owoce smaczne słodko kwaskowate. Najlepsze do spożycia gdy są miękkie i schłodzone. Roślina najlepiej rośnie na stanowisku osłoniętym od silnych wiatrów i dostatecznie wilgotnym (ale nie mokrym). Miejsce powinno być mało narażone na późnowiosenne przymrozki.

 

Szkółka Pnączy Wędrowski

 

ul. Główna 51, 83-211 Kolincz

 

www.wedrowski.pl

 

 

 

REKLAMA

MOZE CIĘ ZAINTERESOWAĆ: