Stiga – wydajność, precyzja i ekologia

Stiga intensywnie rozwija ofertę swoich maszyn, nie inaczej wyglądają plany na rok 2017. Robot koszący Autoclip wyposażony w system GPS z funkcją mapowania koszonego terenu, traktor ogrodowy Zero Turn umożliwiający wykonanie obrotu o 180° czy seria urządzeń akumulatorowych to tylko część propozycji na sezon 2017

 

Tekst: Konrad Urbański

 

W ofercie marki Stiga właściciele sklepów i centrów ogrodniczych znajdą szereg nowych produktów do pracy w ogrodzie, m.in urządzenia napędzane innowacyjnym systemem akumulatorowym Stiga VoltAge 80V – kosiarkę, kosę, sekator, dmuchawę oraz sekator + pilarkę na wysięgniku. Urządzenia te dedykowane są klientom wymagającym dużej wydajności i działają porównywalnie z urządzeniami napędzanymi silnikiem spalinowym, jednak z pominięciem wszystkich uciążliwych wad – hałasem, emisją CO2, potrzebą stałego konserwowania oraz uzupełniania paliw i wymiany oleju, a także wysokim poziomem wibracji. Jest to seria produktów, którą szczególnie warto polecać klientom zwracającym uwagę na wygodę  i ochronę środowiska. Maszyny z zasilaniem akumulatorowym 80V są jednocześnie bardzo wydajne, jedno ładowanie wystarczy na wykonanie sporego szeregu pracy. 

 

Nowością w ofercie Stigi na rok 2017 są także przeznaczone dla klientów posiadających małe ogrody urządzenia zasilane systemem akumulatorów 24V: pilarka, podcinarka, dmuchawa, pilarka + sekator na wysięgniku. Te urządzenia warto polecać klientom, którzy chcą bezpiecznie i sprawnie zadbać o ogród, bez konieczności zmagania się z rozwijaniem przedłużacza czy też wszelkimi wadami silnika spalinowego.

 

Kolejną nowością Stiga w sezonie 2017 są wszechstronne traktory z serii MPV, z przednim systemem koszenia i zbieraniem trawy. To połączenie sprawia, że maszyna jednocześnie kosi i zbiera trawę, nie narażając właściciela ogrodu na mało estetyczne resztki, pozostawione na trawniku, przy jednoczesnym zachowaniu wszystkich zalet traktora ogrodowego z przednim systemem koszenia. Natomiast dzięki unikalnemu systemowi zmiany trybu pracy, w bardzo łatwy sposób można przejść z trybu zbierania do kosza na tryb wyrzutu tylnego skoszonej trawy.

 

Wiedząc jak dużym zainteresowaniem cieszą się traktory ogrodowe, Stiga proponuje nowe maszyny typu Zero Turn oraz traktory z wyrzutem bocznym serii Tornado. Pierwsze przeznaczone są do szybkiego koszenia rozległych i krętych obszarów, umożliwiając wykonanie obrotu o 180°. Dzięki wygodnym drążkom sterowniczym sprzęt Stiga ZT umożliwia intuicyjne sterowanie maszyną i sprawne poruszanie się w terenie. Łatwa regulacja wysokości koszenia przy pomocy specjalnego pokrętła gwarantuje, iż  użytkownik nie musi już opuszczać fotela operatora i może bez przeszkód cieszyć się komfortową pracą. Traktory ogrodowe Tornado to z kolei wybór dla naprawdę wymagających konsumentów. Wyrzut boczny, opcjonalny napęd na 4 koła, oświetlenie LED, hydrostatyczna przekładnia, agregat tnący o szerokości 108 lub 118 cm z 2 lub też 3 nożami tnącymi – te zalety sprawiają, że Tornado będzie się cieszył dużą popularnością wśród klientów.

 

Ważną nowością w ofercie Stiga są nowe modele robotów koszących z serii Autoclip: Robot koszący Autoclip 528 S dedykowany na trawnik o powierzchni 2600 m² oraz Robot koszący Autoclip 530 SG  idealny do trawnika o powierzchni 3200 m². Automatyczne kosiarki Stiga cieszą się popularnością ze względu na długi czas działania baterii oraz dużą powierzchnię cięcia i wyjątkową wydajność, jednak firma zdecydowała się pójść o krok dalej. Model 530 SG został wyposażony w system GPS z funkcją mapowania koszonego terenu, co gwarantuje jeszcze bardziej efektywną pracę robota. To także maszyna, którą warto polecać  wielbicielom innowacji technologicznych – klient może sterować urządzeniem przy pomocy smartfona. Precyzja, wydajność i samodzielność to trzy elementy wyróżniające roboty koszące Stiga Autoclip. To ogrodnik na Twoją wyłączność od firmy Stiga!

 

REKLAMA

MOZE CIĘ ZAINTERESOWAĆ: