Polecane rośliny w czerwcu

Azalia „ANNEKE” Azalea (Mieszaniec Knap Hill – Exbury)


Młode rośliny mają pokrój luźny, potem roślina ładnie się zagęszcza. Krzewy dorastają do 1,5 m wysokości i szerokości 1,7 m. Kwitnie obficie pod koniec maja i na początku czerwca. Kwiaty jednolite, żółte z charakterystyczną plamką na górnym płatku, duże – średnica 6-8 cm zebrane w efektowne kwiatostany. Liście jasnozielone, jesienią pięknie przebarwiają się na kolor żółty. Polecana do nasadzeń w ogrodach i na wrzosowiskach. Odmiana całkowicie mrozoodporna.
Gospodarstwo Ogrodnicze Kusibab-Wyka
Prandocin Iły 88a, 32-090 Słomniki
www.kusibab-wyka.pl

Rhododendron 'Juanita’ – Azalia wielkokwiatowa 'Juanita’


Krzew liściasty z rodziny wrzosowatych o dużych, dekoracyjnych kwiatach. Pokrój rozłożysty wzniesiony, początkowo luźny, z czasem zagęszcza się. Po 10 latach dorasta do 1,4 m wysokości i ok. 1,6 m szerokości, po wielu latach osiąga ok. 2 m wysokości. Liście ciemnozielone, jesienią przebarwiają się na pomarańczowo-czerwono. Zrzuca liście na zimę. Kwiaty w pąkach czerwone, po rozwinięciu różowe, z żółtym rysunkiem na górnym płatku, zebrane po kilka sztuk, na brzegach pofalowane. Kwitnie bardzo obficie w drugiej połowie maja, przed lub równocześnie z rozwojem liści. Preferuje stanowiska słoneczne lub półcieniste. Wymaga gleb kwaśnych, próchnicznych i stale wilgotnych. Dobrze czuje się w pobliżu zbiorników wodnych. Polecany do sadzenia pojedynczo lub w grupach, razem z innymi azaliami i różanecznikami.
A&M Kałuzińscy
Szkółka Polskie Korzenie
Boczki-Parcela 14
98-240 Szadek
www.kaluzinscy.pl

Phyllostachys bissetii


Jeden z najpopularniejszych i najlepiej sprawdzających się bambusów w warunkach klimatycznych Polski, gdzie dorasta do wysokości 4,5-5 m. Polecany na stanowiska słoneczne, lub półcieniste. Znakomity jako roślina żywopłotowa. Bardzo żywotny i ekspansywny, wymaga bariery korzeniowej.
Szkółki Żbikowskie
ul. Żbikowska 51, 05-800 Pruszków
www.hoser.pl

Peonia(piwonia) ” Madame Calot”

Piwonia bylinowa z pełnymi jasno różowymi kwiatami ,pod koniec kwitnienia prawie białe.Pachnąca.
Pochodzi z całej grupy piwonii chińskich które charakteryzują się wysoką mrozoodpornością oraz długowiecznością.Piwonie te mogą żyć w jednym miejscu 20-25 lat.
W grupie tej znajdują się odmiany o różnej barwie i formie kwiatów oraz zróżnicowanej wysokości roślin. Obserwuje się powrót do tej trochę zapomnianej grupy bylin z uwagi na ich piękno oraz bezproblemową uprawę.
Szkółka Krzewów i Drzew Ozdobnych Abram
ul. Szeroka 43, 43-450 Ustroń
www.abram-szkolka.com.pl

Fagus sylvatica 'Dawyck Gold’

Duże drzewo o wąskiej kolumnowej lub stożkowej koronie.Dorasta do 15 m wys. przy szer. 3 m.Liście jajowate do eliptycznych, dość sztywne,lekko błyszczące, najmłodsze jasnożółte i złociste, ale już późną wiosną robią się zielone.Do sadzenia w parkach i dużych ogrodach, jako drzewo soliterowe, alejowe lub osłonowe.
Szkółka Drzew i Krzewów Ozdobnych Krzysztof Kubiczek
Pisarzowice 43-332 u.Pańska 50
www.kubiczek.com.pl

Fragaria x ananassa 'Toscana’ – Truskawka wisząca 'Toscana’

Niezwykła odmiana truskawki nagrodzona w konkursie Eleuro Star.
Wyróżnia się dużymi, do 5 cm średnicy, ciemno różowymi kwiatami.
Jedna roślina może wydać do 1kg słodkich owoców.
Owocuje i kwitnie od wiosny aż do pierwszych przymrozków.
Wypuszcza długie rozłogi, na których rozwijają się kwiaty i owoce.
Idealnie nadaje się do sadzenia w pojemnikach przez co będzie doskonałą ozdobą na balkony i tarasy.
GOSPODARSTWO SPECJALISTYCZNE PANEK
ul. Marii Dąbrowskiej 12; 05-800 Pruszków 5
www.e-panek.pl

Spiraea betulifolia 'Tor Gold’ – tawuła brzozolistna

Tawułka o płaskokulistym pokroju. Dorasta do 0,6-0,8 m wys. Liście intensywnie żółte, latem zielone, jesienią przebarwiająca się na pomarańczowo- czerwony kolor. Kwiaty białe płaskie, kwitnie obficie w VI. Stanowisko słoneczne, półcieniste. Odmiana odporna na mróz.
Polecana do ogrodów przydomowych, nasadzeń miejskich, jako roślina okrywowa.
ACROCONA
Szkółki Drzew i Krzew Ozdobnych
ul. Wilanowska 1,
05-509 Józefosław
www.acrocona.pl

REKLAMA

MOZE CIĘ ZAINTERESOWAĆ: