Polska Krajem Partnerskim Grüne Woche 2011
Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi rozpoczęło przygotowania do 76. Międzynarodowych Targów Grüne Woche (IGW) w Berlinie. Targi te to najważniejsze i największe branżowe spotkanie producentów i przetwórców żywności oraz dostawców roślin ozdobnych z całego świata, w których w bieżącym roku uczestniczyło 1 589 wystawców z 56 krajów.

Przyszłoroczna edycja targów, która odbędzie się w dniach 21-30 stycznia 2011 roku, będzie szczególnym wydarzeniem, gdyż Polska przyjęła tytuł Kraju Partnerskiego Targów Grüne Woche. Tytuł Kraju Partnerskiego targów IGW oznacza, że Polska, a tym samym polska żywność, będzie obecna we wszystkich działaniach promocyjnych tej prestiżowej imprezy. Powierzenie roli Kraju Partnerskiego zwróci na Polskę i polską żywność wysokiej jakości zainteresowanie nie tylko publiczności i mediów niemieckich, ale także zyska szeroki, międzynarodowy rozgłos. Jest to niezwykle ważne wydarzenie, które zdarza się raz na 20 lat.

Polska obecność na IGW będzie odbywać się pod hasłem „Polska …schmeckt!” – Polska smakuje. A nasze polskie smaki będzie można pokazać podczas kulinarnej podróży przez Polskę. Będzie to pewnego rodzaju kontynuacja działań rozpoczętych w 2009 roku w Berlinie przez Województwo Kujawsko-Pomorskie pod hasłem „Kulinarna podróż po Kujawach i Pomorzu”. W podróży po Polsce pokażemy także dziedzictwo kulinarne, kulturowe, atrakcje turystyczne Polski oraz naszą ofertę agroturystyczną.

Podjęte działania będą realizowane wspólnie z Polską Organizacją Turystyczną, która udostępniła logo Polska. Wspólnie będą realizowane także działania wizerunkowe. Ponad to POT będzie – wraz z „Gospodarstwami Gościnnymi” – obecna na polskim stoisku – w zamian za obecność polskich produktów podczas targów ITB, które odbędą się w marcu 2011 r. w tym samym miejscu.

Polska, jako kraj partnerski organizuje: ceremonię otwarcia, przyjęcia dla ok. 4500 osób oraz wraz z niemieckim resortem rolnictwa spotkanie 150 ministrów rolnictwa obecnych na targach IGW.

REKLAMA

MOZE CIĘ ZAINTERESOWAĆ: