Powiew wiosny na Vitrelu

Blisko 150 wystawców pokazało swoją ofertę na wiosennej edycji targów Vitrel w Serocku, którą odwiedziło ok. 5 tys. handlowców z Polski i zagranicy

Vitrel – Targi Szkła i Ceramiki oraz Artykułów do Wyposażenia Kuchni i Wystroju Wnętrz – mają już w branży uznaną markę jednej z największych imprez targowych w kategorii decor oraz AGD. Dwa razy do roku przyciągają producentów, importerów i dystrybutorów specjalizujących się w sprzedaży produktów z czterech podstawowych grup tematycznych: kreacja stołu, wyposażenie kuchni, dekoracje wnętrz, tarasów i ogrodów oraz upominki i pamiątki.
Tegoroczna, wiosenna edycja targów Vitrel po raz drugi została zorganizowana
w hotelu NARVIL w Serocku. Swoją ofertę w dniach 13-14 maja pokazało ok. 150 wystawców.  – Asortyment jak co roku był bardzo szeroki, ok. 30% wystawców stanowiły nowe firmy, co sprawia, że targi Vitrel są atrakcyjnym wydarzeniem dla handlowców – mówi Elżbieta Ziarnicka, organizator targów.
– Wystawcy wysoko oceniają zarówno organizację, jak i samo miejsce, w którym odbywają się targi, dlatego kolejną, wiosenną edycję również zorganizujemy w Serocku – dodaje.
Zdaniem organizatorów targi odwiedziło ok. 5 tys. przedstawicieli firm handlowych, hurtowni, marketów, centrów ogrodniczych, salonów meblowych, oraz sklepów detalicznych z całej Polski. Nie zabrakło także gości z zagranicy, głównie z Rosji, Czech i Słowacji.
Zdaniem większości wystawców branża dekoracyjna, po okresie stagnacji spowodowanej spowolnieniem gospodarczym, powoli wychodzi na prostą, a klienci chętniej sięgają do portfeli. Na targach w Serocku można było zauważyć intensywny rozwój branży AGD – wystawców z tej kategorii przybywa na targach Vitrel. Coraz więcej firm decyduje się także na poszerzenie dystrybucji o sklepy i centra ogrodnicze, które – zdaniem wystawców – są stabilnym partnerem o rosnącym potencjale.
Jesienna edycja targów Vitrel odbędzie się w Zakopanem w hotelu Mercure-Kasprowy w dniach 23-26 września 2014. 

REKLAMA