Poznań ogrodniczą stolicą Polski

 Jak przygotować centrum ogrodnicze do zbliżającego się sezonu? Jakie nowości produktowe warto wprowadzić do oferty? Które innowacje wyznaczą najnowsze trendy? Jakich roślin, drzew i krzewów będą poszukiwać miłośnicy zieleni i pasjonaci ogrodnictwa? Odpowiedzi na te i inne pytania będzie można uzyskać podczas najbliższej edycji targów GARDENIA

W dniach od 26 do 28 lutego, w przedwiosennym terminie, na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich odbędzie się największa impreza targowa dla branży ogrodniczej w Polsce i jedna z ważniejszych w Europie Środkowo-Wschodniej.
Na powierzchni wynoszącej 35 tys. m² spotkają się przedstawiciele branży ogrodniczej. Po raz dziewiąty Targi Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu GARDENIA wyznaczą nowe trendy w ogrodnictwie i odpowiedzą na nurtujące branżę pytania o kierunki rozwoju ogrodnictwa. W gwarze rozmów biznesowych, podczas konferencji, warsztatów i seminariów z udziałem liczących się w kraju autorytetów, będzie można zgłębić najistotniejsze aspekty zielonego biznesu. GARDENIA znowu zainspiruje uczestników do efektywnego i ciekawego wykorzystania przydomowych przestrzeni. W profesjonalnej atmosferze powstaną pomysły na aranżację ogrodów, balkonów i tarasów.

Szkolenia dla centrów ogrodniczych
Przedstawicieli centrów ogrodniczych, którym zależy na poszerzaniu horyzontów, zapraszamy do udziału w cyklu szkoleń dedykowanym właścicielom, managerom i sprzedawcom, które przeprowadzi Polskie Stowarzyszenie Centrów Ogrodniczych. Goście targowi będący jednocześnie przedstawicielami zespołów pracujących w centrach ogrodniczych, będą mogli zaczerpnąć wiedzy o nowinkach w zarządzaniu, sprzedaży czy marketingu usług ogrodniczych. Część teoretyczna warsztatów zostanie wsparta praktyką. Osoby zainteresowanie udziałem w szkoleniach zachęcamy do wcześniejszej rejestracji na stronie www.psco.org.pl.

Miejska Sztuka Ogrodowa

Po raz dziewiąty na targach GARDENIA odbędzie się seminarium Miejska Sztuka Ogrodowa, które zorganizuje redakcja „Zieleni Miejskiej”. Tematem przewodnim tego istotnego dla branży wydarzenia będzie konferencja „Zieleń dla miast, miasta dla zieleni”, mająca połączyć zagadnienia zieleni i miasta. Podczas tegorocznego sympozjum zostaną zaprezentowane zagadnienia tematyczne związane z twórczą pracą przy nasadzeniach, bezpieczeństwem i ochronie zieleni, prawem dla zieleni. Organizatorzy zadbają o to, by spotkanie wypełniły przykłady z kraju i z zagranicy. Prelegentami będą naukowcy z różnych regionów Polski oraz praktycy. Seminarium poprowadzi dr hab. Piotr Urbański, profesor Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Udział w seminarium jest bezpłatny. Tematyka obejmować będzie m.in.: krzewy rodzime wprowadzane na tereny zieleni, wielość odmian do nasadzeń publicznych, zielone ściany i pnącza, ochronę zieleni w procesach inwestycyjnych, „atak” zieleni na polskie miasta, bezpieczeństwo pomników przyrody na terenie miast, projektowanie i planowanie drzewostanu w miastach, ustawę o zamówieniach publicznych.
 
Zielony labirynt

Przez 3 dni targów ekspozycję wystawienniczą poszerzy dodatkowa przestrzeń specjalna. Motywem przewodnim strefy pokazowej będzie labirynt, który z jednej strony ma pobudzić wyobraźnię i kreatywność architektów krajobrazu oraz ogrodników, z drugiej zaś stanie się wabikiem dla pozostałych odwiedzających. Celem tego dodatkowego wydarzenia jest zaprezentowanie labiryntu jako elementu współczesnej przestrzeni na podwórkach, ogrodach czy placach zabaw. Innowacyjne konstrukcje zostaną wykonane z różnych materiałów i nawierzchni, m.in. z drewna, roślin czy wikliny. Przestrzeń pokazowa skupiona wokół tematyki ogrodniczo-miejskiej zostanie zlokalizowana
w pawilonach 3A, 5 i 6A.

Więcej informacji na www.gardenia.mtp.pl

REKLAMA