PRAKTYCZNE PODEJŚCIE

Bogaty asortyment oraz kompleksowa obsługa to tylko niektóre atuty firmy EKOJAR ze Smolca pod Wrocławiem.  – Najważniejsi są ludzie. Mamy bardzo kompetentnych sprzedawców oraz fachowców, którzy odpowiadają za serwis. Dodatkowo fakt, iż nie jesteśmy tylko teoretykami, ale przede wszystkim praktykami, pomaga budować bardzo dobre relacje z klientem – mówi Krzysztof Jarzębowski, właściciel firmy EKOJAR
 

Tekst: Sylwia Wlekła
 

Firma EKOJAR jest na rynku już od 2006 r. Jak może Pan opisać jej profil działalności i podsumować mijający sezon?
Od 2006 r. jako firma Ekojar zajmujemy się obsługą terenów zewnętrznych na obszarach przemysłowych i publicznych. Mam tu na myśli pielęgnację zieleni i odśnieżanie. Jednak dopiero w 2012 r. w Smolcu pod Wrocławiem otworzyliśmy lokal usługowo-handlowy, w którym prowadzimy sprzedaż, serwis i wynajem sprzętu ogrodniczego. Dzięki temu oferujemy kompleksowe usługi. Zajmujemy się autoryzowaną sprzedażą maszyn ogrodniczych marki Stiga. W ostatnim sezonie, podobnie jak w poprzednim roku, najlepszą sprzedaż odnotowujemy w segmencie traktorków i kosiarek. Są to sprzęty bardzo dobrej jakości i bardzo funkcjonalne.

Jakie są według Pana najlepsze metody zachęcania klientów do zakupów?
Wyznajemy zasadę, że najlepszą formą promocji jest fachowa obsługa. Dzięki profesjonalnej znajomości sprzętu zajmujemy się także całym serwisem. Posiadamy autoryzacje serwisowe Stiga, Briggs & Stratton, Honda, Kawasaki, Husqvarna Construction i wiele innych. W przeciwieństwie do większości sklepów wielkopowierzchniowych, u nas klient kupuje produkt złożony, sprawdzony, zalany olejem i gotowy do pracy. Ponadto zostaje przeszkolony z obsługi sprzętu. W przypadku większych gabarytów nie ma problemu z dowozem w wyznaczone miejsce. To buduje wśród kupujących poczucie, że otrzymują coś więcej niż tylko opakowany produkt.

Firma nieustannie się rozwija i osiąga sukcesy. Co według Pana o tym decyduje?
W firmie najważniejsi są ludzie, którzy w niej pracują. Mamy bardzo kompetentnych sprzedawców oraz fachowców, którzy odpowiadają za serwis. Dodatkowo fakt, iż nie jesteśmy tylko teoretykami, ale przede wszystkim praktykami, buduje bardzo dobre relacje z klientem. Posiadamy własne maszyny do pielęgnacji zieleni i odśnieżania, więc klienci przed podjęciem decyzji mogą u nas je przetestować. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu w pracy ze sprzętem, potrafimy optymalnie dobrać go do potrzeb nabywcy. Zapraszamy do odwiedzania naszego profilu firmowego na fanpage’u: www.facebook.com/EkojarSmolec.

 

REKLAMA

MOZE CIĘ ZAINTERESOWAĆ: