Pszczyna utonęła… w kwiatach

W jaki sposób skutecznie zachęcić klientów do kupowania roślin? Doskonałe rozwiązanie znaleźli Szkółkarze Regionu Południowego – od 3 lat organizują oni niezwykle inspirujący event Ogrody Daisy, który przyciągnął w miniony weekend do Pszczyny rzesze miłośników zieleni

Gotowe ogrody pokazowe zbudowane na terenie rynku i pszczyńskiej starówki, szereg wydarzeń edukacyjnych – m.in. pokazy, wykłady, szkolenia, gry i zabawy dla dzieci i dorosłych, konkursy z nagrodami oraz kiermasz ogrodniczy to tylko część atrakcji przygotowanych w ramach 3. edycji Ogrodów Daisy w Pszczynie. Wydarzenie nawiązuje do historii najsłynniejszej mieszkanki i ikony miasta księżnej Marii Teresy Oliwii Cornwallis–West, zwanej Księżną Daisy.

W tym roku odbyła się już 3. edycja tej popularnej imprezy. To doskonała okazja do zaprezentowania potencjału szkółek z południa Polski oraz promocji roślin wśród konsumentów. Szkółkarze przygotowali inspirujące aranżacje ogrodów. Dzięki nim centrum miasta na 3 dni utonęło w zieleni i kwiatach.
– Miasto Pszczyna bardzo mocno promuje tę imprezę. Uważam, że lokalizacja wybrana przez szkółkarzy jest w 100% trafiona, to najlepsze miejsce na tego rodzaju event. W Pszczynie są mocno zakorzenione wieloletnie tradycje ogrodnicze. Ogrody Daisy dają nam możliwość przeprowadzenia bezpośredniej rozmowy z klientem oraz zaprezentowania roślin w najlepszym momencie ich rozwoju – mówi Wojciech Kapias, właściciel Gospodarstwa Szkółkarskiego Kapias. – Na wystawie w Pszczynie popularyzowaliśmy rośliny owocowe. Klienci coraz częściej chcą żyć zdrowo i ekologicznie, dlatego z roku na rok wzrasta zainteresowanie uprawą roślin jagodowych – wyjaśnia z kolei Aleksandra Kusibab-Wyka, właścicielka Gospodarstwa Ogrodniczego Kusibab-Wyka.

Wśród wystawców znalazły się szkółki: Abram, Szkółka Krzewów Ozdobnych Milczyński, Szkółka Krzewów Ozdobnych Hajdrowscy, Szkółka Drzew i Krzewów Ozdobnych Renata i Józef Puzoń, Szkółka Drzew i Krzewów Ozdobnych Kapias, Szkółka Krzewów Ozdobnych Betula, Szkółka Krzewów Ozdobnych Eugeniusz Pudełek, Szkółka Roślin Ozdobnych Pudełko, Szkółka Krzewów Ozdobnych Tomszak, Gospodarstwo Ogrodnicze Kusibab-Wyka, Gospodarstwo Rolno-Ogrodnicze Grzegorz Kostka.
 

REKLAMA
Targi Zieleń to życie