Quickphos Tablets 56 GE – antidotum na kreta – Agrosimex

W marcu certyfikat Top Innowacja został przyznany firmie Agrosimex  za Quickphos Tablets 56 GE – antidotum na kreta

Quickphos Tablets 56 GE to rozwiązanie dla osób które chcą się pozbyć skutecznie kretów z ogrodu. Produkt ma postać małych tabletek, zawierających fosforek glinu. To jedyny tego typu preparat na rynku.  W aktywnych kretowiskach należy umieścić po 2 tabletki. Preparat pod wpływem wilgoci wydziela gaz trujący dla kretów. Produkt jest dostępny w małym opakowaniu 90 gram, zawierającym 30 tabletek, czyli ilość niezbędną do zastosowania środka w 15 norach.

– Do tej pory preparat Quickphos był stosowany przede wszystkim do fumiagacji zbóż przechowywanych w silosach. W 2014 roku Ministerstwo Rolnictwo rozszerzyło zakres rejestracji o zwalczanie kretów i karczowników. Gatunki te nie są chronione na terenie zamkniętych ogrodów, szkółek, sadów, upraw ogrodniczych oraz lotnisk – mówi Piotr Barański,  asystent dyrektora marketingu w firmie Agrosimex.

Podczas stosowania Quickphosu przeciwko kretom należy zwrócić uwagę na takie czynniki, jak temperatura (powyżej 10 stopni C), umiarkowana wilgotność (nie stosować po długotrwałej suszy). Nie należy też zasypywać tabletek w norach, bo może to utrudnić rozprzestrzenianie się gazu w korytarzach. Spełnienie tych warunków gwarantuje bardzo wysoką skuteczność zabiegu.

 

Agrosimex sp. z o.o.
Goliany 43
05-620 Błędów
www.agrosimex.pl

REKLAMA

MOZE CIĘ ZAINTERESOWAĆ: