„Razem możemy więcej” – Grupa Ogrodnicza Planta

Grupa Ogrodnicza Planta funkcjonuje na rynku już prawie 2 lata, zrzesza aż 56 centrów ogrodniczych. Buduje wspólną tożsamość poprzez produkcję i sprzedaż produktów marek własnych oraz reklamę i działania promocyjne. – Naszym celem jest stworzenie wspólnej platformy działań, ponieważ w grupie możemy osiągnąć więcej niż w pojedynkę – mówi Stanisław Wojtowicz, dyrektor ds. marketingu Planta

Tekst: Agnieszka Idziak

Grupa Ogrodnicza Planta – Polskie Sklepy Ogrodnicze funkcjonuje od 15 marca 2016 r. Obecnie zrzesza już 56 centrów i sklepów ogrodniczych, które są obrandowane wspólnym logo. Celem grupy jest stworzenie dla sklepów i centrów ogrodniczych odpowiednich rozwiązań, dzięki którym uda się zwiększyć konkurencyjność na rynku. – Siłą tej grupy jest jej ciągły rozwój i wspieranie sklepów działających na rynku tradycyjnym, dawanie im perspektywy rozwoju oraz zwracanie uwagi na przyszłe możliwości i zachęcanie do zmian. W pewnym sensie Grupa napędza i motywuje nas do działania. Uważam, że Planta wyprzedziła inne grupy, ponieważ proponuje własne produkty, gwarantując ich dostępność wyłącznie w zrzeszonych sklepach oraz wypracowała wspólne dla wszystkich członków działania marketingowe – mówi Krzysztof Wrona, właściciel Centrum Ogrodniczego Ogrodnik z Lublina.

Grupa przygotowuje raz na kwartał specjalne gazetki promocyjne. Każde centrum może zamówić potrzebną ilość, a następnie otrzymuje materiały z własnym logo. Sukcesywnie wprowadzane są także produkty z logo grupy, które są dostępne wyłącznie w zrzeszonych sklepach. Ważne w działalności grupy są szkolenia zarówno produktowe, jak i z merchandisingu. – Grupa Ogrodnicza Planta ma stać się źródłem konkurencyjnej przewagi, oferując niski koszt udziału i wysoki poziom rabatów. Do tej pory żadna grupa nie odniosła sukcesu, ponieważ brakowało jej zaplecza finansowego oraz bazy magazynowej, które my gwarantujemy – dodaje Stanisław Wojtowicz.

W ramach Grupy działa Komitet Doradczy, w składzie którego są Łucjan Waśko, prezes Sopex Krosno, Krzysztof Wrona, właściciel Centrum Ogrodniczego z Lublina, Janusz Pieprzak, właściciel Centrum Ogrodniczego z Tarnowa, Damian Mroncz, właściciel Centrum Ogrodniczego z Bytomia oraz Andrzej Ciupryk, prezes Planta, Stanisław Wojtowicz i Bartłomiej Wąż, handlowiec Planta. Komitet zajmuje się wypracowaniem programu Grupy Ogrodniczej Planta i realizacją jej celów.

Wszystkich chętnych zainteresowanych współpracą prosimy o kontakt mailowy: grupaogrodnicza@planta.pl, zapraszając do wspólnego działania.

REKLAMA

MOZE CIĘ ZAINTERESOWAĆ: