Rekordowe IPM Essen

–  Jeszcze nigdy w 33-letniej historii na targach IPM Essen nie zaprezentowano tylu innowacji i nie przyjechało tu tylu gości spoza Niemiec– podsumował tegoroczną edycję IPM Essen Oliver P. Kuhrt, dyrektor generalny Messe Essen GmbH. Po raz kolejny impreza potwierdziła rangę jednego z najważniejszych spotkań branży ogrodniczej

W Essen zaprezentowało się ponad 1600 wystawców z 49 krajów. W trakcie czterech dni targów stoiska odwiedziło blisko 57000 osób. To o 7% więcej niż w zeszłym roku.
Tegoroczna edycja potwierdziła też międzynarodowy charakter imprezy. Aż 43 % zwiedzających przyjechało z zagranicy. Dla porównania, w 2014 roku wskaźnik ten wyniósł 36 %. Choć 83% odwiedzających pochodziło z Europy, organizatorzy odnotowali wzrost odwiedzających z Ameryki – 6% wszystkich gości oraz Azji – 9%.

– Edycja 2015 potwierdziła pozycję targów w Essen jako jednego z najważniejszych spotkań w zielonej branży. Impreza ma duże znaczenie dla poziomu i ciągłości międzynarodowej produkcji ogrodniczej – powiedział Dirk Röse, Corporate Communications Manager, Klasmann-Deilmann GmbH.
Z danych organizatorów wynika również, że około 90% odwiedzających oceniło targi pozytywnie. 93% z nich chce odwiedzić je w przyszłym roku, a aż 97% chciałoby uczestniczyć w nich jeszcze raz.

Szanse na to już za rok – w dniach 26-29 stycznia 2016.

REKLAMA