Różany weekend w Radlińcu

Już w najbliższy weekend, 18 i 19 lipca, Szkółka Róż ROSARIUM organizuje drzwi otwarte dla klientów i pasjonatów róż. W programie m.in. ciekawe prelekcje, pokazy okulizacji róż, prawidłowego sadzenia i przycinania krzewów 

Szkółka Róż ROSARIUM już po raz trzeci zaprasza na drzwi otwarte, które odbędą się 18 i 19 lipca na terenie szkółki w Radlińcu w woj. wielkopolskim. Podobnie jak w ubiegłych latach, w trakcie Różanego Weekendu będzie można obejrzeć pola różane oraz krzewy uprawiane w pojemnikach oraz zapoznać się z nowymi odmianami w ofercie ROSARIUM. Nie zabraknie też czasu na rozmowy, porady i wymianę doświadczeń. Klienci szkółki w tych dniach będą mogli także liczyć na dodatkowe rabaty.

W programie Różanego Weekendu m.in. spotkanie z Marzeną Jeleniewską-Jankowską, Inspektorem Nadzoru Terenów Zieleni, doktorantką w Katedrze Terenów Zieleni i Architektury Krajobrazu Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, która przygotowuje pracę doktorską o europejskich ogrodach różanych oraz zasiada w jury podczas Międzynarodowych Konkursów Nowych Odmian Róż w Bagatelle w Paryżu, l’Hay-les-Roses i Le Roeulx w Belgii.

Zarówno w sobotę, jak i w niedzielę, o godz. 11.30 Marzena Jeleniewska-Jankowska przedstawi prelekcję pt. „Kompozycja ogrodów różanych w krajobrazie wybranych miast na świecie”. W trakcie prezentacji będzie można dowiedzieć się w jak zróżnicowany kompozycyjnie sposób krzewy róż były i są prezentowane w rosariach polskich, francuskich i brazylijskich. Ponadto pokazy okulizacji róż, prawidłowego sadzenia i przycinania krzewów oraz wiele innych atrakcji.
Wszyscy chętni do wzięcia udziału w imprezie proszeni się o potwierdzenie terminu przybycia oraz podania liczby osób, która weźmie udział w wydarzeniu.

 

Kontakt do szkółki:
tel. 61 287 39 50
e-mail chodun@rosarium.com.pl

REKLAMA
Targi Zieleń to życie