Różany weekend

Do Szkółki Rosarium w miniony weekend aż 300 osób przyciągnęła możliwość obejrzenia pola z kwitnącymi krzewami róż oraz dokonania zakupów z dodatkowym rabatem, a także wysłuchania profesjonalnych porad dotyczących uprawy

W miniony weekend, 19 i 20 lipca odbyła się druga edycja Święta Róż w Szkółce Rosarium w Radlińcu. Zwiedzający, którzy licznie dopisali, przede wszystkim mogli zobaczyć tysiące krzewów, kwitnących na polach uprawnych szkółki i mieli okazję podziwiać nowe odmiany.

 

Jak podkreślali właściciele szkółki, pomysł na ten event zrodził się z licznych rozmów z klientami, którzy wielokrotnie pytali o możliwość zobaczenia pola, na którym rosną krzewy róż. – Ze względów strategicznych nie mamy możliwości prezentowania naszej produkcji, każdemu klientowi. Dlatego zdecydowaliśmy się zorganizować to spotkanie. Był to strzał w dziesiątkę, odwiedziło nas bardzo wielu klientów z całej Polski. Ta forma promocji sprawdza się doskonale, a marketing szeptany ze strony zadowolonych nabywców, przyciąga do nas kolejne zainteresowane osoby – mówi Janina Chodun, właścicielka szkółki. 

Klienci mogli obejrzeć pole o powierzchni 4 ha, na którym zostały rozmnożone róże niemieckich hodowców Rosen Tan¬tau oraz W.Kordesa Söhne, belgijskiej firmy Lens oraz odmiany nieobjęte opłatami licencyjnymi, w tym bogata kolekcja róż historycznych. Emilia Izydorczyk, pracownica szkółki z zapałem i ogromnym entuzjazmem oprowadzała klientów wśród kwitnących krzewów i opowiadała o ofercie oraz podpowiadała, jak dobrać odmiany w zależności od warunków w ogrodzie. Klienci zwracali uwagę na pięknie pachnące róże piżmowe, o uroczych drobnych kwiatach zebranych w bukiety, dekoracyjne przez całe lato i dobrze tolerujące stanowiska półcieniste. Ciekawość wzbudzały także róże o jadalnych płatkach i owocach. Szeroka gama oznakowanych odmian, szczegółowe informacje na ich temat oraz fachowe porady ułatwiały właściwy wybór i dokonanie zakupów. Zainteresowanie było ogromne.

Nie zabrakło również porad dotyczących sadzenia, pielęgnacji i ochrony róż. Fachową pomocą służył dr Adam Chodun, właściciel szkółki oraz wszyscy jej pracownicy.

– To wydarzenie zarówno dla klientów ostatecznych, jak i naszych partnerów biznesowych oraz wszystkich miłośników róż. „Różany weekend” jest okazją do bezpośredniego spotkania, zapoznania z nowościami w naszej ofercie oraz poszerzenia swojej wiedzy o uprawie róż – mówi Krzysztof Chodun, współwłaściciel szkółki Rosarium.

W czasie trwania „Różanego weekendu” klienci mogli skorzystać z preferencyjnych warunków i zakupić krzewy w doniczkach z dodatkowym rabatem.

REKLAMA

MOZE CIĘ ZAINTERESOWAĆ: