#RWO 2018

Rodzinne Warsztaty Ogrodnicze w dniach od 17-19 maja odbyły się w Centrum Pro-Agro w Kielcach, w centrum  Medax w Ostrowcu Świętokrzyskim oraz w  Centrum Toskana w Końskich

Rodzinne Warsztaty Ogrodnicze to eventy edukacyjne, które odbywają się w centrach ogrodniczych w całej Polsce pod patronatem „Biznesu Ogrodniczego”. Każde spotkanie  ma inny temat przewodni. Celem warsztatów jest promowanie ogrodnictwa, zachęcanie miłośników zieleni, młodych adeptów i początkujących ogrodników do wspólnego sadzenia roślin, nauki i zabawy.

 

– Przystanki na trasie #RWO2018 zaplanowane między 17.maja a 19.maja wyznaczyliśmy w Kieleckiem. I o ile naszym tegorocznym spotkaniom dotychczas towarzyszyła wyśmienita pogoda, to na ten okres się rozpłakała. To z jednej strony cieszy, w maju powinno padać! Z drugiej jednak deszcz przerzedza szeregi uczestników. Im intensywniej pada, tym mniejszy entuzjazm ogrodowej braci. Nie mniej Warsztaty, które odbyły się w Centrum Pro-Agro w Kielcach, zapamiętamy dobrze. Były dobre rozmowy i szczególna atrakcja dla najmłodszych uczestników zajęć. Sadziliśmy między innymi ogórki, co dla wielu z nich wcale nie było takie oczywiste. Odkryliśmy też wspólnie różne ziółka: tymianek, bazylię, naciową pietruszkę, rozmaryn oraz zioła mix! Z tego ostatniego odkrycia pewnego uczestnika RWO skwitowanego gromkim śmiechem wynika, że jednak stawianie właściwych etykiet przy roślinach jest naprawdę konieczne, a edukacji ogrodniczej nigdy dość! Dobre wrażenie zrobiło na nas centrum Medax w Ostrowcu Świętokrzyskim. Było wiele ciekawych rozmów z klientami, którzy pytali o rozwiązanie różnych ogrodowych problemów, spotkanie z grupami szkolnymi i okazja do podziwiania ponad 20 letniego strzyżonego jałowca. Przy okazji wizyty w mieście warto pojechać i to cudo zobaczyć, a przy okazji zrobić zakupy. Dla siebie nabyliśmy kilka pięknych sadzonek funkii. A w sobotę w  Centrum Toskana w Końskich poprawiła się pogoda. Deszcz dobrze podlał ogrody, zaświeciło słońce i ogrodnicy zjawili się tłumnie, by z wielkim entuzjazmem zabrać się do sadzenia. Gdyby ktoś miał okazję odwiedzić dobrze zorganizowane i zaopatrzone centrum ogrodnicze, to wyprawę do tego właśnie, szczerze polecamy. Zaproszenie dotyczy zresztą wszystkich trzech miejsc, które odwiedziliśmy w ubiegłym tygodniu – podsumowuje Witold Czukasnow, prowadzący RWO.

Zaproszenia na kolejne wydarzenia na trasie #RWO2018 znajdują się na profilach FB organizatorów trasy, Witolda Czuksanowa oraz „Biznesu Ogrodniczego”.

– 19-go maja odbyły się w naszym centrum ogrodniczym Toskana w Końskich Rodzinne Warsztaty Ogrodnicze pod hasłem „Od wielu lat z ogrodem za pan brat”. Drużyna RWO „przywiozła” ze sobą słoneczną pogodę. Mali i duzi z uśmiechami na twarzach sadzili swoje rośliny. Miłym akcentem były autografy na doniczkach Pana Witolda Czuksanowa oraz zdjęcia, które mogli zapaleni ogrodnicy z nim wykonać. Miło było widzieć rodziców pomagających swoim pociechom  przy sadzeniu roślin. Zaprosiliśmy, także dzieci z pobliskiego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Baryczy, aby również z nami mogły cieszyć się tym dniem i spróbować swoich sił w sadzeniu roślin. Uśmiech był dla nas wielką satysfakcją, cieszymy się, że wspólnie z przedstawicielami firm oraz Panem Witoldem na czele, mogliśmy stworzyć tak wspaniały event – mówi Danuta Bednarczyk z Centrum Ogrodniczego Toskana.

 

 

REKLAMA

MOZE CIĘ ZAINTERESOWAĆ: