dav

#RWO – Radzymin, Siedlce Biała Podlaska, Koszalin

#RWO – Radzymin, Siedlce Biała Podlaska

Za nami kolejny, tym razem bardzo ciepły weekend z Rodzinnymi Warsztatami Ogrodniczymi.  Było naprawdę ciepło, więc tuż przed majówką zaproponowaliśmy uczestnikom naszych spotkań sadzenie aksamitek, petunii, werben, szałwii, towarzyszyły nam już pelargonie, surfinie, bidensy. Podobno zimni ogrodnicy mają w tym roku sobie odpuścić, więc i na te kwiaty nie brakowało amatorów. Wszystko byłoby naprawdę wspaniale, gdyby nie ta dokuczliwa susza. Zrozumiałe, że w tych dniach sporym zainteresowaniem cieszyły się węże ogrodowe proponowane prze RAMP, oraz opryskiwacze z firmy Kwazar. Uczestnicy jak zwykle testowali podłoża KRONEN oraz kroplówki do roślin z firmy Agrecol. Czwartkowe spotkanie w centrum „Witona” w podwarszawskim Radzyminie pachniało pięknie świeżymi ziołami. Na nie również zaczyna się sezon. To były zajęcia i dla dzieci z miejscowych szkół oraz dla klientów, którzy, mimo że to jednak środek tygodnia, licznie i chętnie wzięli udział w zajęciach. W piątek 26. kwietnia wybraliśmy się do Siedlec do centrum „Orchidea”. To nowy punkt na ogrodniczej mapie kraju. Mamy nadzieję, że również dzięki naszej inicjatywie będzie o nim głośno. Sobotnie spotkanie w „Zielonej Galerii” w Białej Podlaskiej to były kolejne odwiedziny u dobrych znajomych. Temu centrum towarzyszymy niemal od początku działalności i cieszy, że za każdym razem staje się coraz piękniejsze. Tego dnia na Warsztatach królowały lobelie.

Długi majowy weekend, to już tradycyjnie nie tylko okres wypoczynku, ale również nauki ogrodnictwa w ramach Rodzinnych Warsztatów Ogrodniczych. W tym roku kalendarz dni wolnych i pracujących ułożył się w kratkę ze wskazaniem na te drugie, ponieważ zajęcia rozpoczęliśmy już od poniedziałku 29. kwietnia. Spotkaniu w centrum KRZEWY Z KRZEWIA Koło Gryfowa Śląskiego towarzyszyła deszczowa aura. Zważywszy na braki opadów tej wiosny, z przyjemnością obserwowaliśmy nieco zmoczonych ale przeważnie zadowolonych z tego faktu uczestników. Każdy z nich ukończył kurs sadzenia dorodnych aksamitek. Kolejnym przystankiem na trasie majowego weekendu był Bolesławiec i Centrum PSB MRÓWKA. Spotkaliśmy się tam 30. kwietnie z dziećmi z okolicznych przedszkoli oraz klientami na Warsztatach pachnących ziołami. Połączenie aromatów różnych mięt i rozmarynu przetestowało kilkuset uczestników. 2. maja zaplanowaliśmy podwójne Warsztaty. Poranną porą urządziliśmy quiz ogrodniczy dla zwiedzających zamek w Książu pod Wałbrzychem, później mieliśmy zajęcia w Legnicy w jednym z największych centrów ogrodniczych w Polsce MAJEWSCY. To był bardzo wietrzny, ale naprawdę udany dzień, zwłaszcza że sadziliśmy naprawdę dorodne szałwie, lobelie i petunie. Koniec majowego weekendu przyniósł niestety załamanie pogody i przymrozki. Zmierzyliśmy się z nimi w centrach ogrodniczych na środkowym Wybrzeżu. 4. maja w AGROMIE Koszalin naszym orężem były selery pory i sałata, a dla rozgrzewki flance ostrej papryki. Mimo słonecznej zimnej aury, do naszych zajęć przyłączyło się wielu klientów. Nawet rodziny z dziećmi. W Centrum ŻULICKI w Kołobrzegu zakończyliśmy majowe długo weekendowe spotkania, sadząc lobelie oraz aksamitki. Oby pogoda im sprzyjała! Do zobaczenia podczas kolejnych spotkań na tegorocznej trasie Rodzinnych Warsztatów Ogrodniczych.

04.05.2019 w Centrum Ogrodniczym,,Dom i Ogród,, Przedsiębiorstwa AGROMY w Koszalinie odbyły się Rodzinne Warsztaty Ogrodnicze z udziałem Pana Witolda Czuksanowa. Mimo zamówionej pogody ta nie dopisała,jednak nasi klienci nie zawiedli, frekwencja była bardzo duża. Ogromne zainteresowanie wzbudzał pokaz sadzenia roślin-zwłaszcza wśród dzieci, każdy zainteresowany  wyszedł z doniczką własnej rozsady. Pan Czuksanow odpowiedział na wszystkie pytania klientów,udzielał fachowych rad ogrodniczych  i nie tylko. Wszyscy bawiliśmy się świtnie. Czekamy na następne spotkanie.

Rodzinne Warsztaty Ogrodnicze to cykl zajęć edukacyjno-promocyjnych zaplanowanych wiosną 2019 w wybranych centrach ogrodniczych w całej Polsce przez firmy: KRONEN, AGRECOL, RAMP i KWAZAR, a prowadzonych przez Witolda Czuksanowa. Zaproszenia na kolejne wydarzenia na trasie #RWO2019 znajdują się na profilach fejsbukowych organizatorów trasy i piszącego te słowa. Witold Czuksanow

Dziękujemy sponsorom RWO.

 

REKLAMA

MOZE CIĘ ZAINTERESOWAĆ: