Fuzja, która zmienia rynek robokosiarek

Fuzja, która zmienia rynek robokosiarek

Firma Friendly Robotics, jeden z pionierów na rynku kosiarek robotycznych, obecnie jest częścią grupy MTD i wprowadza kolejne innowacje. Już w 2020 r. dostępna będzie funkcja RoboVision, dzięki której robot może obserwować i analizować otoczenie

Robomow to niewątpliwie jedna z najbardziej rozpoznawalnych i cenionych marek w kategorii zautomatyzowanych robotów koszących. Brand ten powołany został do życia przez firmę Friendly Robotics, która w segmencie kosiarek robotycznych działa już od 1995 r., będąc jednym z pionierów na rynku.

Obecnie Friendly Robotics jako jedna z dywizji grupy MTD odpowiedzialna jest za produkcję i rozwój kategorii produktowej „kosiarki robotyczne” w ramach trzech marek – Robomow, Cub Cadet i WOLF-Garten. W ofercie znajdują się modele, które są w stanie zaspokoić potrzeby zarówno właścicieli niewielkich ogródków, jak i dużych powierzchni. Modele z najwyższej platformy RS wyróżniają się największą szerokością koszenia spośród wszystkich robotów przeznaczonych do zieleni przydomowej – 56 cm. Specjalnie zaprojektowane dwa trójramienne ostrza i ruchoma głowica kosząca pozwalają na nieskazitelne cięcie w każdym terenie. Specjalny tryb SmartMow zapewnia płynne manewrowanie, nieprzerwaną pracę urządzenia, dłuższą żywotność oraz szybsze koszenie obsługiwanej powierzchni nawet o 10%

Urządzenia są wyposażone w szereg inteligentnych funkcji. Dzięki dwukierunkowemu modułowi RoboConnect roboty mogą zarówno odbierać polecenia, jak i przesyłać sygnały. Nowy moduł RoboConnect+ pokazuje dokładną pozycję robota na mapie i daje możliwość przesyłania powiadomień na urządzenie mobilne, gdy robot opuści zdefiniowany obszar. Alternatywnie roboty mogą być kontrolowane za pośrednictwem aplikacji w smartfonie. Użytkownicy korzystający z usługi w chmurze Amazon Alexa mogą nawet kontrolować modele 2019 XR za pośrednictwem poleceń głosowych.

Twórcy robotów koszących Robomow kontynuujący swoją pracę w grupie MTD postanowili wprowadzić pierwszą technologię wizyjną w ogrodzie – RoboVision. Polega ona na obserwacji i analizowaniu otoczenia przez robota  w celu lepszego zrozumienia terenu i możliwości wykrycia ludzi i zwierząt  domowych, jeśli znajdą się na trawniku podczas koszenia. Funkcja RoboVision dostępna będzie od 2020 r.

REKLAMA

MOZE CIĘ ZAINTERESOWAĆ: