Silna dywersyfikacja, spójny wizerunek

Akwarystyka stanowi dziś nieodłączny dział w centrum ogrodniczym. Obie branże czekały na rozwiązanie, w którym jednocześnie zaradzi się deficytowi powierzchni ekspozycyjnej i sezonowości. Jak w tym temacie współpracują Centrum Ogrodnicze „Majewscy” w Legnicy oraz firma Diversa?

 

Tekst: Ilona Rosiak

 

Czasem szczególnie sprzyjającym tego typu synergii jest późna jesień, kiedy to miłośnicy zielonych zakątków coraz mniej czasu spędzają w ogrodzie, ale jeszcze nie myślą o kolejnym sezonie. Właśnie wtedy ze szczególną pieczołowitością należy zadbać o właściwą ekspozycję akwariów i dedykowanym im akcesoriom. Jak to uczynić?

 

Na wszystkich jest sposób
Atrakcyjne zaprezentowanie produktów ma na celu przyciągnięcie uwagi klienta i skłonienie go do zakupów. Rzecz jasna na inne elementy ekspozycji wyczuleni będą akwarystyczni zapaleńcy, których przekonamy szerokim asortymentem oraz wyróżnieniem marki na półce.

 

Firma Diversa właśnie w tym celu opracowała spójną komunikację wizualną, w skład której wchodzi charakterystyczne i łatwo rozpoznawalne logo, obrandowane stojaki ekspozycyjne, podwieszane tablice ułatwiające dotarcie do działu z markowymi produktami. – Dla profesjonalistów szczególnie ważny jest dostęp do informacji, który firma Diversa bardzo dobrze realizuje – stwierdza Krzysztof Bielak, kierownik działu zoologicznego w Centrum Ogrodniczym „Majewscy”. – Z myślą o najbardziej wymagających klientach firma udostępnia ulotki, foldery informacyjne, a także w wyczerpujący sposób formułuje opisy na opakowaniu – podkreśla pan Krzysztof.

Zdaniem klientów tego centrum wyjątkowo cennym źródłem wiedzy o produktach jest strona internetowa, którą odwiedzają przed niemalże każdym zakupem. – To często za jej pośrednictwem dowiaduję się o dostępności nowych rozwiązań, a składając zamówienie u pana Krzysztofa mogę liczyć na szybką realizację – zdradza Marcin Pawłowski, stały klient Centrum Ogrodniczego „Majewscy”. – Mimo iż akwarystyka jest moim hobby od prawie 15 lat, to jednak wciąż się uczę, a nauki często pobieram od sprzedawcy – dodaje pan Marcin. Jego rola w dziale akwarystycznym jest ogromna, a w kwestii wyboru odpowiedniego produktu wręcz decydująca. Dostrzegają to również początkujący akwaryści, których uwagę przykuwa najczęściej gotowa aranżacja akwarium, z rybami, roślinami oraz elementami dekoracyjnymi.

 

Jak haczyk na płotkę?
W realizacji tego pomysłu pomaga firma Diversa, która udostępnia niezbędny sprzęt, a także jego montaż. – Tak przygotowana ekspozycja jest dziś najsilniejszym magnesem przyciągającym nie tylko dzieci, ale również dorosłych klientów, którym często brakowało wyobraźni i silnego bodźca do zakupów – stwierdza Krzysztof Bielak.

Obok zagospodarowanego już akwarium warto więc wyeksponować zestawy akwarystyczne, których w ofercie firmy Diversa nie brakuje. Najchętniej wybierane są Startup 80, a wśród dzieci minizestaw Skarb Pirata Hacka, w skład którego wchodzą akwarium długości 20cm, szerokości 20 cm i wysokości 25 cm, sztuczna roślinka akwariowa, pokarm dla rybek oraz vademecum akwarysty firmy Tropical, żwirek do akwarium marki Filtus oraz fantastyczna niespodzianka: korsarska dekoracja do akwarium.

 

Pod specjalnym nadzorem
Niejednokrotnie początkujący miłośnicy akwarystyki decydują się na zestawy o znacznie większych gabarytach, wraz z wykonywaną na zamówienie szafką. Wówczas zbierający zamówienia przedstawiciele handlowi dostarczają je do centrum ogrodniczego w ekspresowym tempie i nienaruszonym stanie. Dzieje się tak głównie za sprawą wydziału obróbki szkła wyposażonego w sterowaną komputerowo linię do klejenia akwariów, automatyczny stół do rozkroju szkła, infrastrukturę pozwalającą giąć szyby.

Na wydziale elektrycznym zaś powstają pokrywy z tworzywa sztucznego oraz z aluminium. Częścią tego wydziału jest laboratorium, gdzie produkty badane są pod kątem wodoszczelności, temperaturowym, izolacji oraz wytrzymałościowym. Pozostałe elementy wykonywane są w stolarni, gdzie wytwarzane są szafki pod akwaria.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

REKLAMA

MOZE CIĘ ZAINTERESOWAĆ: