Silna grupa polskich szkółek na IPM w ESSEN

Już jutro rozpoczyna się największe europejskie spotkanie szkółkarskie, w którym weźmie udział 1,5 tys. wystawców z ponad 50 krajów! W 34. edycji targów IPM Essen weźmie udział silna grupa z Polski. Na wystawie nie zabraknie przedstawicieli „Biznesu Ogrodniczego”

Targi IMP Essen to jedna z największych światowych wystaw ogrodniczych, która na początku sezonu jest dla zielonej branży barometrem nastrojów i koniunktury. Informacje o nowościach, orientacja rynkowa i nawiązywanie kontaktów handlowych powodują, że do Essen przyjeżdżają branżyści ze wszystkich stron świata. Tradycyjnie już polskie firmy szkółkarskie zaprezentują się na wspólnym stoisku narodowym.

Tegoroczne Międzynarodowe Targi Roślin w Essen odbędą się w dniach 26-29 stycznia. Z inicjatywy Związku Szkółkarzy Polskich i Agencji Promocji Zieleni aż 21  polskich firm szkółkarskich po raz kolejny zaprezentuje ofertę na stoisku narodowym.
Ekspozycję polskich szkółek będzie można zobaczyć w Hali 9.0. Tworzą ją dwie zintegrowane wspólnym projektem i biało-czerwoną kolorystyką wyspy o powierzchni ponad 320 m2. W grupie wystawców 16 firm to szkółki zrzeszone w Związku Szkółkarzy Polskich. – Do grona uczestników dołączyły trzy szkółki spoza stowarzyszenia. Związek Szkółkarzy Polskich i Agencja Promocji Zieleni będą także obecni w roli wystawców. Wspólne przedsięwzięcie koordynuje Agencja Promocji Zieleni – mówi Agnieszka Żukowska, prezes Agencji Promocji Zieleni. – Większość wystawców to firmy regularnie prezentujące się w Essen od kilku lat, ale są także debiutanci – Gospodarstwo Szkółkarskie Łazuccy oraz Szkółka A&M Kałuzińscy Szkółka Polskie Korzenie – dodaje. Ponad 1600 wystawców z około 50 krajów zaprezentuje najnowsze trendy. – Wystawcy przedstawią bogatą ofertę roślin ozdobnych i owocowych – drzew, krzewów, krzewinek i pnączy, bylin i traw, w wielu gatunkach, odmianach i wielkościach. Szkółki pochwalą się też nowościami – często odmianami własnej hodowli. Oferta szkółek kierowana jest na rynki europejskie i dalsze. Wysoka jakość, bogaty asortyment i odporność na ostrzejsze warunki klimatyczne to podstawowe cechy oferowanego przez polskie szkółki materiału roślinnego – tłumaczy Agnieszka Żukowska
Targi dają znakomitą szansę do zdiagnozowania stanu szkółkarskiej branży.

W tegorocznej edycji wydarzenia biorą udział szkółki:

„BÓR” SZKÓŁKA DRZEW I KRZEWÓW OZDOBNYCH,
 CLEMATIS Źródło dobrych Pnączy,
Teresa Foszczka Ogrodnictwo,
SZKÓŁKA DRZEW I KRZEWÓW FRYSZKOWSCY,
SZKÓŁKI KUROWSCY,
 GOSPODARSTWO SZKÓŁKARSKIE TADEUSZ KUSIBAB, GOSPODARSTWO OGRODNICZE ALEKSANDRA KUSIBAB-WYKA, Gospodarstwo Ogrodnicze WAGANOWICE,
ŁAZUCCY GOSPODARSTWO SZKÓŁKARSKIE,
SZKÓŁKA DRZEW I KRZEWÓW PIĄTKOWSKI, ALLPLANTS,
Szkółka Roślin Ozdobnych Pudełek,
Szkółka SUTKOWSCY,
Szkółka SZMIT,
TOMŻYŃSKI Szkółka Roślin,
SZKÓŁKA DRZEW I KRZEWÓW OZDOBNYCH EWA I BARTŁOMIEJ WAŻYŃSCY,
ZYMON SZKÓŁKA KRZEWÓW OZDOBNYCH,
A&M Kałuzińscy Szkółka Polskie Korzenie,
 Gartenland Polska

REKLAMA

MOZE CIĘ ZAINTERESOWAĆ: