Sposób na jesień PGO

Centrum Ogrodnicze PGO w Międzyrzeczu to pierwsza, własna placówka Grupy. Przed rozpoczęciem sezonu jesienno-zimowego wprowadzono w niej wiele zmian w obrębie ekspozycji, asortymentu i obsługi klienta. Jakie są tego efekty?

 

Tekst: Robert Chylewski – kupiec PGO

 

Klienci centrów ogrodniczych są estetami, dlatego jesienne wieczory spędzają w otoczeniu pięknych detali. Chcąc spełnić ich oczekiwania, w międzyrzeckim centrum, dział decor proponuje artykuły metaloplastyczne oraz świece, figurki i wiele innych. Popularnością cieszy się oferta firmy Bartpol, którą stanowi bogata gama zegarów zarówno ściennych, jak i gabinetowych o klasycznym i nowoczesnym wzornictwie. Ceny dystrybutora wahają się od 40-1500 zł.

Jesienią w Centrum Ogrodniczym PGO nie brakuje również urozmaiconej oferty donic ceramicznych, które m.in. dostarcza jeden ze światowych liderów – włoska firma Deroma. W jej portfolio znajduje się blisko 30 tys. wzorów zarówno ceramicznych, jak i z włókna szklanego.

 

Zabezpieczenie ogrodu
Dla ogrodników i działkowców jesień to czas porządków i zabezpieczania roślin. W centrach ogrodniczych nie powinno więc zabraknąć narzędzi, które Grupie dostarczają firmy Toya S.A. oraz Kard – jeden z najdłużej istniejących producentów narzędzi ogrodniczych w Polsce. Tradycja i doświadczenie pozwalają tej firmie już od wielu lat tworzyć wysokiej jakości sprzęt. Jesienią popularnością cieszą się narzędzia pomocne przy przesadzaniu drzewek, rozsad, np. szpadel spiczasty.

W przypadku sekatorów PGO zdecydowała się głównie na markę Yato, należącą do grupy Toya S.A. z siedzibą we Wrocławiu. Tu oferta liczy sobie kilka tysięcy pozycji asortymentowych zróżnicowanych pod względem funkcjonalności i ceny produktów. Artykuły te wyróżnia estetyczne i nowoczesne wzornictwo.

Jesienią wykonuje się też profilaktyczne opryski. W związku z tym w centrach ogrodniczych nie powinno zabraknąć opryskiwaczy. Jedną z firm specjalizujących się w produkcji ręcznych opryskiwaczy jest firma Marolex Sp. z o.o., która współpracuje z PGO od początku jej istnienia. Wysoka jakość oferowanych produktów oraz wyposażenia dodatkowego podnosi komfort pracy i znacznie ją ułatwia.

Poza sezonem najlepiej rotują agrowłókniny i agrotkaniny. Głównym dostawcą produktów z tej kategorii dla PGO jest firma Megran. Oferowane wyroby charakteryzują się atrakcyjną ceną i dobrą jakością. Asortyment uzupełnia również firma Centerplast, bo jej oferta zyskała ogromne uznanie wśród odbiorców. Znajdziemy w niej bogatą gamę folii ogrodniczych, w tym kiszonkarskie marki Silofolie czy maty do ściółkowania, a także siatki do pakowania drzewek choinkowych, które w swej ofercie posiada również Ever Green Trade, jeden z najlepiej postrzeganych, nowych dostawców.

 

Dział roślin
W połowie września rynek otwiera się po raz drugi w roku dla róż. W międzyrzeckim Centrum Ogrodniczym PGO dostępny jest przekrój najwyższej klasy roślin dzięki Arturowi Krawczykowi, dostawcy z Sieradza. Producenta tego charakteryzuje utrzymywanie stałego, najwyższego poziomu jakości zarówno towaru, jak i obsługi, a także bardzo atrakcyjne ceny w stosunku do konkurencji. Jesienią przychodzi pora na sprzedaż roślin wrzosowatych. Praca przy roślinach w tym okresie bywa dość uciążliwa z racji zmian pogodowych. Deszcz i wiatr stają się nie lada problemem, który jednak łatwo można rozwiązać za pomocą odzieży ochronnej, dostępnej (w bogatej gamie) na półkach międzyrzeckiego Centrum Ogrodniczego PGO.

 

Cebule kwiatowe
Początek sezonu jesiennego to dla centrów ogrodniczych zastrzyk finansowy wynikający ze sprzedaży cebul kwiatowych. PGO korzysta w tym zakresie z usług firmy Bruno Nebelung oraz Hurtowni Ogrodniczej Bogdana Królika. Pierwsza z nich swą bogatą ofertę produktów zawdzięcza bezustannemu wprowadzaniu na rynek nowości i ciekawostek. Oprócz cebulek kwiatowych firma posiada w sprzedaży również mieszanki traw, a także nasiona warzyw i kwiatów.

Hurtownia Ogrodnicza Bogdan Królik od wielu lat dostarcza cebule na rynek krajowy, ciesząc się wysoką rozpoznawalnością marki wśród konsumentów. Warto nadmienić, że to właśnie z hodowli Bogdana Królika pochodzą luksusowe odmiany o zastrzeżonych nazwach, takich jak: Maria Kaczyńska, Irena Sendler, Jan Paweł II, Mikołaj Kopernik czy Preludium Chopina.

 

Trawnik ostatniej szansy
Wczesna jesień to doskonały czas na zakładanie trawników. Wiedzą o tym klienci międzyrzeckiej placówki i chętnie sięgają po mieszanki nasion traw Agronas. Poza bogatą ofertą traw firma dostarcza również poplony.

Zakładanie trawników często wymaga przygotowania podłoża. Nie obejdzie się wtedy bez uszlachetnienia gruntu specjalistycznymi podłożami czy drobną korą mieloną. Zabezpiecza ona idealnie rośliny wieloletnie przed mrozem i dostarcza im niezbędnych minerałów oraz poprawia strukturę gleby. Specjalistą w tej kwestii jest firma CDN z Jankowa Przygodzkiego, która dostarcza PGO produkty z tej kategorii.
Korę w swej ofercie posiada również firma Wokas, produkująca podłoża pod marką własną PGO. Urozmaica je ponadto uznaną, bogatą linią Torf mix czy Torf mix plus. Wyższą półkę cenową zagospodarowuje związana z Grupą firma Tamark oraz COMPO, jeden ze światowych liderów produkcji i sprzedaży podłoży ogrodniczych, którego produkty takie jak COMPO SANA®, spełniają oczekiwania najbardziej wymagających klientów. Od konkurencji, odróżnia je doskonała jakość, liczne dodatki uszlachetniające, oraz możliwość ekspozycji w efektownych displayach.
Obie firmy znane są też z najwyższej jakości nawozów na każdą porę roku. Na półkach z nawozami goszczą również produkty wieloletniego partnera PGO – firmy Luvena SA. Dzięki temu producentowi wprowadzone zostały nawozy marki własnej PGO, które z roku na rok coraz silniej umacniają swą pozycję na rynku jako produkt dobrej jakości o relatywnie niskiej cenie. W ofercie Luveny znajdują się nawozy jesienne pod marką Słoneczne Ogrody. Jesienny Uniwersalny oraz Jesienny Trawnik to nowoczesne, granulowane nawozy mineralne o specjalnie dobranych parametrach. Oferta firmy Tamark, prócz wspomnianej gamy podłoży, znana jest przede wszystkim z cenionej wśród ogrodników linii Nawozów Kolorowych. Bogaty wybór granulatów wiosennych uzupełniony jest o przyciągające wzrok klientów mieszanki jesienne.
Trawniki często podmywa deszcz (ich podłoże niekorzystnie zmienia pH), dlatego wymagają podsypania mieszankami dolomitowymi . Produkt ten zapewniają Grupie Górnicze Zakłady Dolomitowe. Wśród środków wzbogacających wartości odżywcze gleby cenione są także rozwiązania bardziej naturalne, takie jak obornik bydlęcy i kurzy firmy CDN. Ze względu na sposób produkcji oraz swoją formę jest nawozem całkowicie bezpiecznym, co udowodniły badania Polskiego Centrum Badań i Certyfikacji S.A. w Warszawie.

 

Gryzoniom stop
Podczas prac pielęgnacyjnych natknąć się można na nieproszonych gości – krety, myszy czy szczury. Firma Bros oferuje produkty, będące remedium na każdy z tych problemów. Dostawca ten zapewnia też szeroką gamę środków przeciwko molom odzieżowym, które w okresie jesienno-zimowym bywają prawdziwym utrapieniem gospodarstw domowych.

 

 

 

 

 

 

 

REKLAMA

MOZE CIĘ ZAINTERESOWAĆ: