Stawiamy na nieustanny rozwój

Nie spodziewaliśmy się aż tak dobrego sezonu – mówi Magdalena Wędrowska, właścicielka Szkółki Clematisy M.K.J. Wędrowscy. Gospodarstwo znacznie zwiększyło produkcję dzięki postawieniu nowych tuneli zblokowanych przy współpracy z firmą Farmer

Tekst: Agnieszka Idziak

Szkółka Clematisy M.K.J Wędrowscy w ostatnich dwóch latach zwiększyła produkcję o ok. 40%. Było to możliwe dzięki postawieniu nowych tuneli zblokowanych. W grudniu 2013 r. firma Farmer zrealizowała pierwsze zlecenie stawiając tunel zblokowany. Kolejny powstał w lipcu 2015 r. Łącznie powierzchnia obu tuneli wynosi 6 tys. m².


– Zdecydowaliśmy się na współpracę z firmą Farmer, ponieważ jest to solidny wykonawca. Rozwiązanie, które nam zaproponowano, idealnie odpowiadało naszym potrzebom. Ważne podczas współpracy było to, że mogliśmy cały osprzęt potrzebny do uprawy roślin dokupić w późniejszym czasie, nie musieliśmy decydować się od razu na wyposażenie – mówi Magdalena Wędrowska, właścicielka Szkółki Clematisy M.K.J Wędrowscy. Farmer zrealizował projekt kompleksowo – począwszy od projektowania, przez produkcję, montaż konstrukcji, pokrycie jej folią po wyposażenie w niezbędne systemy sterowania wietrzeniem, podlewaniem i zamgławianiem. – Realizując kolejne inwestycje staramy się zawsze wsłuchać w potrzeby naszych klientów i przygotować najwłaściwszy dla nich obiekt, dostosowany do indywidualnych potrzeb – mówi Łukasz Kłósek, właściciel firmy Farmer. – Systemy podlewania, zraszania i wietrzenia, komputer klimatyczny firma Farmer dostosowała do naszych potrzeb produkcyjnych. Obydwa projekty zostały zrealizowane w ustalonym terminie, bez żadnych opóźnień, dzięki czemu mogliśmy ruszyć z produkcją w bardzo krótkim czasie od razu po postawieniu bloków – opowiada Magdalena Wędrowska. Wszystkie stalowe elementy tunelu, które mają kontakt z warunkami zewnętrznymi, wykonane są z ocynkowanej stali, co zapewnia całkowitą odporność na korozję. – Ważna w przypadku wyboru firmy Farmer była solidność materiału, wytrzymałość i moc konstrukcji z uwagi na nasze warunki klimatyczne, opady śniegu oraz mrozy – dodaje Magdalena Wędrowska.


Ten rok jest bardzo dobry dla szkółki. – Nie spodziewaliśmy się aż tak dobrego sezonu. Dużym zainteresowaniem cieszą się nasze rośliny w naturalnych, jutowych ekoworeczkach. Takiej linii na naszym ogrodniczym rynku jeszcze nie było. To odpowiedź na coraz popularniejszy trend eko. Konsumenci są coraz bardziej świadomi i częściej niż kiedyś zwracają uwagę na formę opakowania, nie tylko pod względem estetyki i jakości, ale również dbałości o ekologię. Większa powierzchnia pozwala nam realizować nowe pomysły – zauważa Magdalena Wędrowska.

 

REKLAMA

MOZE CIĘ ZAINTERESOWAĆ: